Pies uciekł z domu, a dzięki kamerze termowizyjnej odkryto, że wędrował po lesie z dzikim jeleniem!

Jednym z najgorszych uczuć na świecie jest ucieczka ukochanego zwierzaka. Nie masz pojęcia, gdzie on jest, co porabia, czy nie stała mu się krzywda i potrzebuje pomocy. Rachel Howatt dobrze zna to uczucie.

W grudniu ubiegłego roku husky Rachel o imieniu Koda uwolniła się i uciekła. Właścicielka przeszukała pobliski las, ale bezskutecznie. Po kilku dniach, Koda wróciła do swojego domu w Manitobie w Kanadzie, jakby nic się nie wydarzyło. Ale jak później ujawniły kamery – była gotowa na przygodę.

„Długo jej szukaliśmy, ale w końcu wróciła. Jest naprawdę mądra, więc nie wątpiłam, że uda jej się dotrzeć do domu.” – powiedziała później Rachel. Na szczęście husky wróciła i nic złego jej się nie stało. Jednak kilka dni po powrocie Kody jej właścicielka postanowiła porozmawiać z sąsiadem. Najwyraźniej sąsiad miał kamerę termowizyjną w lesie, więc postanowili razem sprawdzić, czy Koda została zauważona.

Kamery nie tylko uchwyciły Kodę, ale także jej nowego, mało prawdopodobnego przyjaciela – samca jelenia. Jeleń towarzyszył suczce husky, a także jadł z nią i drzemał. Przez cały wieczór można było zobaczyć Kodę bawiącą się i spędzającą czas obok zwierzęcia, który wcale nie wydawał się przejmować jej obecnością.

„To było coś!” – powiedziała Rachel mediom. „Na podstawie czasu spędzonego na kadrze wyglądało na to, że spędzili razem ponad 12 godzin. Jest też inne zdjęcie, na którym razem z nią są dwa jelenie.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu