Poznaj Zuu – kota, który przypomina puchatą kulkę!

Wszystkie koty są warte kochania, ale tylko najlepsze i najzdolniejsze staną się memami. Szczególnie jeden kot o imieniu Zuu ma potencjał zostania gwiazdą memów. Jest tak okrągły, że wygląda jak kulka puchu. Na sierści ma ślady, które sprawiają, że wydaje się, że jego pyszczek jest stale otwarty i że jest wiecznie zaskoczony. Jak tu go nie kochać?

Jeśli uważasz, że jeden fantastyczny kot wystarczy, aby poprawił się twój nastrój to mamy dla ciebie niespodziankę. Okazuje się, że uroczy Zuu mieszka z innym kotem – Bocco. Dwa koty z pewnością cię rozśmieszą i sprawią, że będziesz chciał je przytulić. Oboje wyglądają na tak masywnych i rozczarowanych życiem, że widząc ich nie można się nie uśmiechnąć!

Właścicielka Bocco i Zuu, Chika, regularnie przesyła swoje zdjęcia na Instagram, z ogromnym archiwum 1720 postów. Ponad 33 400 osób śledzi wybryki tych dwóch kotów. Bocco to egzotyczny kot krótkowłosy urodzony 26 czerwca 2016 r., a Zuu jest egzotycznym długowłosym, który jest nieco młodszy – urodził się 21 sierpnia 2017 r. Oba są kocurami.

Właścicielka Zuu i Bocco, Chika, powiedziała, że dwa koty śpią cały dzień, kiedy jest w pracy i że zakłada, że śpią około 20 godzin dziennie. „Bocco jest nieśmiałym chłopcem i nie jest przyzwyczajony do nieznajomych, ale uwielbia masaż i prześladuje mnie wszędzie w domu. Był także dobrym przyjacielem jeży, które kiedyś miałem. Zuu jest bardziej otwarty na innych i nie boi się psów, które spotyka w parku.” – opowiada właścicielka. „Kiedyś publikowałam zdjęcia moich jeży na Instagramie, więc dla moich kotów było to naturalną rzeczą. Jestem naprawdę zaskoczona, że ostatnio mamy tak wielu obserwujących. Bardzo się cieszę, gdy widzę pozytywne komentarze, które mówią, że zdjęcia sprawiły, że ludzie się uśmiechnęli.”

„Ponieważ koty mają płaskie pyszczki, muszę codziennie wycierać ich plamy łez. Ich łzy są brązowe, typowe dla ich rasy.” – wyjaśniła Chika o opiece nad Zuu i Bocco. „Są też bardzo leniwi i nie jedzą sami. Muszę podać im granulki żywności do ust. Zostawiam trochę jedzenia, aby mogły jeść, gdy spóźnię się wracając z pracy, ale czekają, aż wrócę do domu i nakarmię je własnymi rękami. Jedzą karmę dla kotów pozbawioną zbóż. Biorą też pewne suplementy.”

„Zuu nie ma dobrych umiejętności sportowych, więc nie jest dobry na wysokościach ani w skokach. Nadal nie był w stanie dotrzeć na szczyt ich kociej wieży.” – dodaje Chika.

Instagram: @pechanko_bocco

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu