Rosyjski artysta używa starożytnej techniki, aby zamienić mury w sztukę, a wynik jest wspaniały!

Bas-Relief to technika tak stara jak pierwsze artystyczne przedsięwzięcia ludzkości, sposób rzeźbienia postaci lekko wypukłych z płaskiej powierzchni. Rzeźby Bas-Relief można znaleźć na ścianach wszystkich budynków i świątyń ze starożytnego Egiptu, Rzymu i Grecji, a teraz powraca.

Rosyjski artysta Goga Tandashvili jest mistrzem sztuki, przynosząc sceny inspirowane światem przyrody. Pomyśl o długoogoniastych ptakach, kwiatach i luksusowych liściach paproci. Sceny doskonale komponują się z otoczeniem, co oznacza, że ​​wystrój wnętrza staje się piękną sztuką impresjonistyczną. Goga jest także malarzem, co widać w jego rzeźbach. Rysuje na ścianie, a następnie dodaje materiał na wierzchu linii, aby stworzyć efekt 3D, ożywia wnętrza za pomocą żywych faktur i konturów.

Ale jak on to robi? „Używam innego narzędzia, w zależności od stylu artystycznego: noży, kutrów, dłut, noży paletowych.” – powiedział Goga. „Wybór materiału zależy również od zadania, ponieważ wnętrze, w którym pracuję z mieszaninami gipsu, jest starym materiałem, który sprawdzał się od wieków. Jeśli istnieje potrzeba pracy z brązu, granitu, marmuru, stali i tak dalej, to mogę to zrobić.”

„Interesuje mnie przede wszystkim obraz artystyczny, a materiał jest drugorzędny, choć dodaje charakteru pracy. Również maluję, to moja pierwsza miłość. Przybyłem drogę od malarstwa o rzeźb yi cieszę się, że mogę ją przerobić na płaskorzeźby.”

Reklama

Oto Goga Tandashvili

Reklama

Sprawia, że zwykłe ściany stają się niezwykłe, dodając im artystycznego akcentu

Goga używa starożytnej techniki płaskorzeźby

Reklama
Chcesz więcej?