Ryan Reynolds ujawnia swoje życiowe lęki, których nikt nie spodziewałby się po kimś takim jak on!

Maj to Miesiąc Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, a Ryan Reynolds zwrócił uwagę na temat lęków i obaw, po tym jak opowiedział o swojej walce z tym stanem w wywiadzie dla New York Timesa.

„Dręczą mnie lęki, zawsze odczuwałem niepokój.” – powiedział dziennikarce Cara Buckley, Reynolds. „Miewam beztroskie zmartwienia o zwykłe rzeczy, ale i odczuwam głębię ciemnego końca spektrum, co nie jest zabawne.”

Było to z pewnością nieoczekiwane oświadczenie od faceta, który na pozór ma wszystko: karierę aktorską, piękną rodzinę, wybitne poczucie humoru i który jest ogólnie określany jako najlepszy i najbardziej przystojny mężczyzna w Hollywood.

Ale niepokój i strach nie dbają o status i mogą wpływać na każdego. Reynolds borykał się z tym od dzieciństwa, częściowo z powodu ojca policjanta, którego określił mianem „apteki stresowej w naszym domu”. Podczas gdy Reynolds nie wspomina swojego dzieciństwa z żalem, kochał swojego ojca i na jego cześć nadał swojej córce imię James. Jednak nadal pozostaje ostrożny i nie zamierza dążyć do konfrontacji. „Stałem się tym młodym strażnikiem porządku w domu, aby nic mu nie przeszkadzało.” – powiedział Ryan. „Kiedy stresujesz dzieci, pojawia się dziwny paradoks, ponieważ nagle biorą one na siebie rzeczy, które nie należą do nich.”

Wywiad ujawnił, że Reynolds odczuwa „przerażenie i mdłości przed każdym wystąpieniem w talk-show i jest przekonany, że może umrzeć”. Jeszcze przed wywiadem dla New York Timesa prawie nie jadł przez cały dzień, ponieważ „wywiady sprawiają, że wariuje”. Jak więc radzi sobie z byciem stale w świetle reflektorów w mediach, z tak wyniszczającym stanem? Wydaje się, że wywiady, w których wciela się w swoje role pomagają mu, ponieważ znajduje schronienie u kogoś innego. „Kiedy wchodzę na scenę, włączam tego głupka, a on w pewnym sensie mnie przejmuje i znowu odchodzi, gdy wracam do cienia.” – powiedział. „To świetny mechanizm samoobrony, sądzę, że jeśli zeskoczysz z klifu, równie dobrze możesz zacząć latać.”

Wyjaśnił również, że używa aplikacji medytacyjnej, aby uspokoić nerwy, podczas gdy stabilność i ogólnie dbanie o siebie, również ma swój wielki udział. Ryan Reynolds na pewno nie jest sam w swoich zmaganiach. Według Stowarzyszenia Lęków i Depresji w Ameryce niepokój jest najczęstszym zaburzeniem psychicznym w kraju, z którego każdego roku cierpi na niego ponad 40 milionów dorosłych. Reynolds zrobił coś ważnego, rozpoczynając dyskusję na temat stanu psychicznego, którego da się wyleczyć, ale tylko 36% osób dotkniętych tą chorobą aktywnie szuka pomocy.

Maj to Miesiąc Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, a Ryan Reynolds zwrócił uwagę na temat lęków i obaw

Po tym jak opowiedział o swojej walce z tym stanem w wywiadzie dla New York Timesa

„Dręczą mnie lęki, zawsze odczuwałem niepokój”

Reklama

„Miewam beztroskie zmartwienia o zwykłe rzeczy, ale i odczywam głębię ciemnego końca spektrum, co nie jest zabawne”

Pomimo tego, że jest znanym aktorem, wciąż odczuwa przerażenie i mdłości przed każdym wystąpieniem w talk-show i jest przekonany, że może umrzeć

Jeszcze przed wywiadem dla New York Timesa prawie nie jadł przez cały dzień, ponieważ „wywiady sprawiają, że wariuje”

Podczas występowania w sitcomach w ABC, chciał rozgrzać publiczność, głównie po to, by przekierować swoją panikę lub, jak sam to opisuje: „energię, która po prostu chce eksplodować”

Wspomniał także o trudnej relacji z ojcem, oficerem policji, nazywając go „apteczką stresu w naszym domu”

Reklama

Aby powstrzymać ojca przed atakiem, zawsze utrzymywał porządek w domu: „Stałem się młodym strażnikiem”

„Kiedy stresujesz dzieci, pojawia się dziwny paradoks, ponieważ nagle biorą one na siebie rzeczy, które nie należą do nich”

Podczas wywiadów wciela się w różne role, co mu pomaga, ponieważ czuje się kimś innym

„Kiedy wchodzę na scenę, włączam tego głupka, a on w pewnym sensie mnie przejmuje i znowu odchodzi, gdy wracam do cienia”

Używa aplikacji medytacyjnej, aby uspokoić nerwy, podczas gdy stabilność i ogólnie dbanie o siebie, również ma swój wielki udział

Reklama
Chcesz więcej?