Sowa została uratowana z pożaru i miała groźną minę, co rozbawiło ludzi!

Dzięki przenikliwemu żółtookiemu spojrzeniu, głębokiemu, nawiedzającemu huczeniu i złośliwemu polowaniu, puchacz wirginijski jest dokładnie tym gatunkiem, o którym czytaliście w bajkach Braci Grimm.

Jest to również jedna z najczęstszych sów w Ameryce Północnej i najczęściej znajduje się głęboko w lesie, ale można ją również dostrzec chowającą się w budynkach miejskich, a nawet na podwórku! Pamiętaj tylko, aby wypatrywać ich wieczorem, ponieważ jak większość sów, te majestatyczne stworzenia są nocne.

Nic więc dziwnego, że ta sowa była trochę zdenerwowana, gdy znaleziono ją w pobliżu linii niszczycielskiego pożaru w hrabstwie Ventura, skaczącą wśród popiołów. Był środek dnia, straciła dom i nie mogła nigdzie się przespać! Strażacy, którzy znaleźli sowę, powiedzieli, że była bardzo łagodna i pozwoliła im bezpiecznie owinąć ją w kurtkę, aby zapobiec obrażeniom. Ptak został zabrany do organizacji non-profit Camarillo Wildlife na badania, po czym zostanie wypuszczony z powrotem do swojego domu, gdy warunki będą bezpieczne.

„Wszystko dzięki ciężko pracującej ekipie VCFD, która uratowała życie tej pięknej wielkiej rogatej sowie.” – napisali Camarillo na swojej stronie na Facebooku. „Znaleziono ją wśród popiołów, zdezorientowany, cierpiącą przez wdychanie dymu. Dzięki tym odważnym mężczyznom odzyska zdrowie i zostanie wypuszczona na swoje terytorium, gdy tylko będzie to bezpieczne.”

Dzięki ciężkiej pracy i odwadze strażaków, takich jak straż pożarna hrabstwa Ventura, pożar został w dużej mierze ograniczony i wszystkie rozkazy ewakuacyjne zostały zniesione. „Jesteśmy teraz na etapie sprzątania.” – powiedział kapitan Steve Kaufmann dla Los Angeles Times.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu