Sposób, w jaki ten łotewski strażak uratował kobietę próbującą popełnić samobójstwo wstrząsnął internet!

Dla większości z nas ocalenie człowieka przed śmiercią jest jednym z największych doświadczeń, które moglibyśmy przeżyć. Ale Tomas Jaunzems z Państwowej Służby Przeciwpożarowej Łotwy zdecydowanie wie, jak to jest. Niedawno jego koledzy nagrywali Tomasa wychylającego się z okna, by złapać kobietę-samobójczynię spadającą z budynku mieszkalnego i udostępnili go na Facebooku. Oglądając ekscytujące wideo, z pewnością zbliżysz się o krok do zrozumienia, czego potrzeba, aby zostać bohaterem.

„W weekend dostaliśmy zgłoszenie do budynku wielorodzinnego, w którym podejrzewano, że ktoś ma zamiar skoczyć z okna na czwartym piętrze.” – powiedział rzecznik Państwowej Służby Poszkodowawczo-Ratowniczej Łotwy.

„Postanowiłem zostać strażakiem, ponieważ jestem patriotą mojego kraju, a pomaganie ludziom, ratowanie życia i domów było moją motywacją.” – powiedział Jaunzems. „Pracuję w Państwowej Służbie Przeciwpożarowej Łotwy od prawie pięciu lat.”

Tomas Jaunzems i jego załoga dotarli na miejsce, by znaleźć się w mieszkaniu piętro niżej. Zdając sobie sprawę, że kobieta może skakać, przygotowali się na tę chwilę. Podczas gdy Jaunzems czekał na upadek w oknie, inny ratownik próbował go jak najmocniej ustabilizować. W tym samym czasie inni członkowie załogi wyposażeni w sprzęt do wspinaczki próbowali dostać się do ludzi na parapecie z dachu budynku, ale ratownicy zauważyli, że kobieta upadła i spadła.

Tomas powiedział, że nie praktykował takiego scenariusza w przeszłości. „Po raz pierwszy to zrobiłem, nie praktykowaliśmy tego rodzaju ratowania ludzi. Jest prawie niemożliwe, aby powiedzieć ci, co było najtrudniejsze w tym dniu, ponieważ każdy dzień w życiu strażaków jest inny i równie trudny. Po prostu robimy to, co robimy najlepiej – pomagamy ludziom!”

Zapytany, czy utrzymuje kontakt z ludźmi, których uratował, Tomas udowodnił, że pozostaje pokorny. „W ciągu pięciu lat służby, było wiele różnych sytuacji – pożary, wypadki samochodowe i prawie we wszystkich ludzie potrzebowali pomocy. Pracujemy w zespole i nie liczę, ile istnień uratowałem.”

Minister spraw zagranicznych Łotwy Rihards Kozlovskis pochwalił nieustraszonych ratowników straży pożarnej, których służby nadzoruje: „Praca strażaków jest wyjątkowa – wymaga odwagi, profesjonalizmu i umiejętności szybkiego i zdecydowanego działania w skomplikowanych i często niestandardowych sytuacjach. Jestem dumny z tych dwóch ratowników HGH, którzy uratowali ludzkie życie.”

Po oficjalnej ocenie odważnych i szybkich działań ratowników straży pożarnej, a także inicjatywy, jaką wykazali, ratując ludzkie życie, powinni oni otrzymać nagrody zarówno od służby, jak i od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Tomas Jaunzems ostatnio udowodnił, dlaczego strażacy są bohaterami, których tak bardzo potrzebujemy

Reklama

„W weekend dostaliśmy zgłoszenie do budynku wielorodzinnego”

„Podejrzewano, że ktoś zamierza skoczyć z okna na czwartym piętrze”

Jaunzems i jego załoga dotarli na miejsce, znajdując drogę do mieszkania poniżej

Reklama

Zdając sobie sprawę, że kobieta może skoczyć, przygotowali się na tę chwilę

Podczas gdy Jaunzems czekał na upadek przez okno, inny ratownik próbował go jak najmocniej ustabilizować

Obejrzyj cały film, aby zobaczyć akt bohaterski:

Po oficjalnej ocenie ich odważnych i szybkich działań strażacy powinni otrzymywać nagrody zarówno od służby, jak i od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

Reklama
Chcesz więcej?