Steampunkowe rzeźby stworzone ze śmieci.

Krąg czasu nieubłaganie trwa, jakby był dobrze poplamionym mechanizmem zegara. Wszyscy, bez względu na to, czy pracujemy, bez względu na to, czy tworzymy, kochamy, marzymy, czy wykonujemy naszą rolę w nieskończonym czasie, którego reżyserami i aktorami jesteśmy sami, są częścią tego mechanizmu…

Artūras Tamašauskas zanurzył się w nowy rodzaj sztuki kilka lat temu. Obezwładnił go, gdy tylko się z nim zapoznał. To bardzo dziwny rodzaj sztuki, pełen nieoczekiwanych rozwiązań i wynalazków, który pasuje do jednego słowa: „Steampunk”. Używa najróżniejszych materiałów do pracy począwszy od wyrobów, antykwariatów, a kończąc na śmieciach, które są bezużyteczne. Jest dla niego przyjemnością, że może pomóc przekształcić przedmiot, który został wyrzucony i jest bezużyteczny, dając mu możliwość istnienia w nowym kształcie, w nowej formie, tak jakby kontynuował jego istnienie w już artystycznym wyrazie.

Zebraliśmy jego zbiory, które opublikował w Internecie. Miłośnicy stylu steampunkowego z Litwy, Holandii, Niemiec, USA i Australii nabyli niektóre jego prace. Artūras chce podzielić się ze światem swoimi pracami i ma nadzieję, że innym pomoże to w odnalezieniu siebie.

Reklama

1. Kret

Kaszalot kąpielowy

Reklama

Turbo struś

Kameleon wśród kwiatów

Mistrz nurkowania

Reklama
Chcesz więcej?