Tancerki baletowe i psy pozują razem na sesji zdjęciowej, a rezultat sprawi, że się uśmiechniesz!

DANCERS & DOGS zaczęło się jak szalenie przypadkowy pomysł na początku 2017 roku. Profesjonalni fotografowie z St. Louis, Kelly Pratt i Ian Kreidich, zespół męża i żony, współpracujący z baletem Saint Louis wraz z tancerkami z całego kraju, mieli wizję: „A gdybyśmy robili zdjęcia tancerkom baletowym z psami?”

Na papierze była to dziwna koncepcja i nie miała sensu. Balet jest często postrzegany jako nastrojowy lub niedostępny, a psy są z natury zabawne, szczęśliwe i głupkowate. Jednak po sfotografowaniu pierwszego duetu – Ericki i Baxtera, buldoga angielskiego, Kelly i Ian zakochali się w tej koncepcji i uruchomili projekt DANCERS & DOGS, w którym ostatecznie sfotografowali 100 tancerek i 100 psów w ponad 10 miastach w całym kraju w dwa i pół roku.

„DANCERS & DOGS pokazują bardziej lekką, ludzką stronę tancerzy. W duszy tego projektu nie chodzi o doskonałość. Chodzi o bycie chwilą i doświadczanie radości. Ponieważ psy nie dbają o to, czy masz najwyższą arabeskę, czy potrafisz zrobić 32 doskonałe fouette. Po prostu cię kochają takimi, jakimi jesteś.” – powiedzieli Kelly Pratt i Ian Kreidich.

Wydana tuż przed Świętem Dziękczynienia ostatnia książka w twardej oprawie DANCERS & DOGS zawiera ponad 200 stron fotografii i ich ulubionych zakulisowych historii o projekcie oraz niektórych tancerek i psów. Część dochodów z książki zostanie przeznaczona na Stray Rescue, organizację non-profit z siedzibą w St. Louis, która jest obecnie na pełnych obrotach i chętnie szuka domów dla kochających zwierząt.

Instagram: @dancersanddogs

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu