Te 30 kobiet, zrezygnowało z farbowania siwych włosów i wyglądają rewelacyjnie!

Zawsze siwe włosy kojarzyły się z mądrością i wiedzą. W wielu miejscach wciąż tak się uważa, szczególnie w przypadku mężczyzn. Ale nasze społeczeństwo wydaje się mieć kolektywny problem z naturalnym procesem starzenia się żeńskiej istoty ludzkiej, więc sięganie po farbę, gdy tylko pojawiają się pierwsze srebrne kosmyki jest koniecznością dla zdecydowanej większości kobiet w wieku poniżej 60 roku życia.

Jednak nastał czasy, w których to się zmienia. Pomyśl o godzinach i pieniądzach spędzonych na fotelu fryzjerów, bezdyskusyjnie akceptując „tabu” otaczające coś zupełnie normalnego i naturalnego. Dlaczego tak powinno być? 26-letnia Martha Truslow Smith zdecydowała, że ​​ma już tego dość i założyła konto na Instagramie jako miejsce wsparcia i pozytywności dla tych kobiet, które decydują się na ujawnienie naturalności.

„Podstawowym powodem, dla którego zaczęłam działać, było rozpoczęcie innego dialogu wokół siwych włosów u kobiet i znalezienie odpowiedzi na kilka poważnych pytań: ‚czy to prawda, że ​​moje siwe włosy są brzydkie, sprawiają, że wyglądam staro?’, ‚nie jestem już wystarczająco dobra?” – powiedziała Martha. „Mam dopiero 20 lat. Jeśli to prawda, to jak będę się czuła i w co będę wierzyć, kiedy będę miała 40, 50, 60 lat? Chcę rzucić wyzwanie temu, w jaki sposób myślimy o tym, co uważamy za „piękne” i dlaczego, oraz proponuję, abyśmy mieli ważniejsze rzeczy, aby spędzić nasz cenny czas, energię i zasoby, jeśli okaże się, że nasze serca nie są zgodne z panującą modą.”

Pomagali jej celebryci tacy jak Lady Gaga, którzy promowali srebrno-platynowy „trend”, mając siwe włosy co staje się czymś, co należy celebrować, a nie ukrywać, chociaż Martha jest trochę sceptycznie nastawiona do tego. „Jeśli chodzi o srebrną farbę do włosów to problem polega na tym, że to nadal jest barwnik.” – powiedziała nam. „Z całym szacunkiem nie rozumiem porównania między siwymi włosami naturalnymi a srebrnymi farbowanymi włosami: między tymi dwoma, jeden kwestionuje perspektywę siebie, swoich priorytetów i niepewności, a jednocześnie jest publicznym stwierdzeniem podatności, które wymaga cierpliwości, aby przetrwać, podczas gdy drugi jest wybranym kolorem, który może zmienić się w danym dniu i może, ale nie musi, odzwierciedlać twoje naturalne ‚ja’, porównanie bierze dwie różne kategorie i rozwiązuje je w kilku zaniedbanych rozmowach.”

Wszystkie kobiety zebrane w naszym artykule porzuciły farbowanie włosów i wyglądają po prostu oszałamiająco, a ich historie inspirują tylko do tego, by mieć odwagę, by zrobić to samo!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Reklama

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

Reklama

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Chcesz więcej?