Ten 2-letni karłowaty owczarek niemiecki zawsze będzie wyglądał jak malutki szczeniak!

Pewne jest, że większość ludzi nie potrafi przejść obojętnie obok uroczych, puszystych zwierząt. Koty, psy, króliczki lub pandy – obojętnie! A im mniejszy, tym lepiej, prawda? W tym przypadku matka natura postanowiła zrobić psikusa i sprawiła, że ​​normalnie duży pies, owczarek niemiecki, będzie wyglądał jak uroczy malutki szczeniak tak długo, jak będzie żył. Niestety musiała być cena do zapłaty. Ale nie martw się, to historia z bardzo szczęśliwym zakończeniem!

Ranger to w pełni dorosły 2-letni Owczarek Niemiecki, który pomimo swojego wieku na zawsze pozostanie uroczy jak szczeniak. Wynika to z jego rzadkiego stanu – karłowatości przysadkowej. Zdiagnozowano u niego karłowatość po infekcji spowodowanej przez pasożyta zwanego Giardia.

Shelby Mayo, właściciel Rangera, wyjaśnił jego stan: „Kiedy pierwotnie dostaliśmy Rangera od hodowcy, był mniejszy niż wszyscy z jego miotu, ale doszliśmy do wniosku, że to dlatego, że miał pasożyta zwanego Coccidia. W następnych tygodniach zabraliśmy go do domu, a gdy poczuł się lepiej, złapał pasożyta zwanego Giardia. W tym samym czasie odkryliśmy również, że Ranger miał dużą infekcję na szyi. W końcu udało nam się ją opanować, a kilka miesięcy później mogliśmy szybko pozbyć się Giardii.”

Po tym, jak wyzdrowiał z choroby, jego właściciele zauważyli, że może być coś nie tak, ponieważ nie rósł w tempie, w jakim powinien rosnąć. Na kolejnej wizycie u weterynarza poznali osobliwy stan Rangera. Mimo że na zawsze pozostanie na etapie wzrostu szczeniaka, istnieją pewne skutki uboczne, które towarzyszą jego stanowi. Z tego powodu miał problemy zdrowotne, takie jak tracenie sierści i łuszcząca się skóra. Wszystko to jest spowodowane zaburzeniem układu hormonalnego zwanym niedoczynnością tarczycy, które powoduje, że tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów.

Ale nie martw się! Jego kochający właściciele i obserwatorzy online upewnili się, że otrzymał odpowiednie leczenie i teraz całkowicie wyzdrowiał. Ranger nigdy nie odpuszcza i jest ogólnie szczęśliwym i zdrowym psem, który lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi i rodzeństwem!

Instagram: @ranger_thegshepherd

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu