Ten pies mógł jeść tylko w pozycji stojącej, więc jego rodzina zbudowała mu specjalne krzesło!

Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, prawda? Zawsze są tam, aby cię rozweselić w zły dzień, zawsze robią coś zabawnego, co nigdy nie zawodzi, abyś się śmiał i oczywiście zawsze są tam na przekąskę. Nic dziwnego, że filmy z psami są zawsze popularne w Internecie z szeroką gamą do wyboru. Ostatnio gify jednego szczeniaka zyskały zainteresowanie w serwisach społecznościowych, przyciągając uwagę ludzi. Pokazuje, jak pies wsiada do tego, co wygląda jak krzesło dla małego zwierzęcia, aby otrzymać miskę z jedzeniem. Podpis pod gifem brzmi: „ten pies ma problem z trawieniem, więc jego rodzina zrobiła mu krzesło, aby mógł rzeczywiście jeść”.

Ten pies to w rzeczywistości ukochany piesek o imieniu Daisy, właścicieli Douga i Grace Jones. Kilka lat temu u Daisy zdiagnozowano chorobę autoimmunologiczną zwaną miastenią. Choroba powoduje różne stopnie osłabienia mięśni szkieletowych. Weterynarz uważał, że ta dolegliwość doprowadziła do megaesofagu Daisy, zaburzenia, które powoduje powiększenie przełyku, co utrudnia psu jedzenie i picie wody, ponieważ przełyk usiłuje wcisnąć pokarm i płyny do żołądka.

Dlatego weterynarz poinformował rodzinę, że będą musieli skorzystać ze specjalnego mechanizmu zwanego Bailey Chair, aby pomóc Daisy w posiłkach. Rodzina szybko zaczęła budować swoje zwierzęce domowe krzesło, czyniąc je tak wygodnym, jak to możliwe, ponieważ Daisy musiała jeść wszystkie posiłki i siedzieć w niej przez chwilę później.

Ponieważ psy często motywowane są jedzeniem, na szczęście Daisy pokochała krzesło i szybko nauczyła się go używać, nawet posuwając się do obniżenia małej tacki własnymi łapami. Każdego dnia, kiedy nadejdzie czas na posiłek, Daisy bez problemu wskakuje na krzesło. Nie tylko nauczyła się żyć z tym zaburzeniem, ale również cieszyła się swoim czasem.

Niestety, właścicielka Daisy, Grace, podzieliła się w czerwcu przejmującym przesłaniem. Na grupie na Facebooku zatytułowanej „Upright Canine Brigade – Megaesophagus Awareness and Support” opublikowała wiadomość o śmierci Daisy: „Zajęło mi kilka tygodni, aby móc to napisać. Moja Daisy zmarła w wigilijny poranek. Jesteśmy załamani. Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy 16 dodatkowych miesięcy po jej zdiagnozowaniu i jesteśmy wdzięczni za sugestie i wsparcie otrzymane od tej grupy. Mój weterynarz dostał nasze krzesło, które będzie używane przez miejscowe psy.”

Daisy nie jest jednak jedynym psem z takim problemem, ponieważ istnieje wiele innych stworzeń, które muszą polegać na krześle Bailey, aby przeżyć. Istnieje wiele grup wsparcia, a nawet instrukcje, jak zrobić krzesło dla psa z megaesofagiem, a wszystko po to, aby pomóc szczeniętom w problemach trawiennych!

Reklama

Wyślij znajomemu