To niewiarygodne, jak bardzo ten „przerażający” pies zmienił się w ciągu 8 miesięcy po uratowaniu go z ulicy.

Nazwali go Frodo. Może dlatego, że kudłate resztki jego sierści wyglądały trochę jak kręcone włosy Froda Bagginsa z „Władcy Pierścieni”. Jednak przez jakiś czas wynędzniały pies bardziej przypominał odrażającego Golluma niż alter ego Elijaha Wood’a.

W maju ubiegłego roku ktoś widział wygłodniałego szczeniaka błąkającego się po Chorwacji. Maleńkie stworzenie było pokryte świerzbem, a jego oczy zostały zakażone. Według niektórych, Frodo wyglądał przerażająco niczym diabeł. Mimo to potrzebował pomocy i wkrótce został zabrany do weterana ratownictwa zwierząt – Klaudiji Sigurnjak’a.

„Byłam oszołomiona.” – powiedziała Klaudija. „Nie mogłam uwierzyć, że to był naprawdę pies. Natychmiast zaczęłam go ratować.” Po zdobyciu zaufania Froda dzięki jedzeniu, Sigurnjak udzieliła wszelkiej pomocy szczeniakowi, aby rozpoczął on nowe życie. Najpierw jednak wydawało się to niemożliwym zadaniem. „Był pełen pcheł, kleszczy i strasznie wychudzony. Nie byliśmy pewni, czy przeżyje.”

Chociaż nikt nie mógł uratować prawego oka Froda, okazał się on być niezwykle silnym pacjentem. Wraz z futrem Froda odrodził się także duch pieska. „Jego transformacja była fenomenalna.” – powiedziała Sigurnjak. „Nigdy nie śniło nam się, że będzie taki piękny!” Po jego niesamowitym wyzdrowieniu, Frodo został oddany do adopcji i szybko znalazł nową rodzinę.

„Nie mogłam uwierzyć, że to był naprawdę pies. Natychmiast zaczęłam go ratować”

Maleńkie stworzenie było pokryte świerzbem, a jego oczy zostały zakażone.

„Był pełen pcheł, kleszczy i strasznie wychudzony”

Reklama

„Nie byliśmy pewni, czy przeżyje”

„Po zdobyciu zaufania Froda dzięki jedzeniu, Sigurnjak udzieliła wszelkiej pomocy szczeniakowi”

Chociaż nikt nie mógł uratować prawego oka Froda, okazał się on niezwykle silnym pacjentem

Wraz z futrem Frodo odrodził się także duch pieska

Po długich miesiącach zdrowienia Froda trudno było pomyśleć, że to ten sam pies

Reklama

„Jego transformacja była fenomenalna”

„Nigdy nie marzyliśmy, że będzie taki piękny”

Po jego niesamowitym wyzdrowieniu, Frodo został oddany do adopcji

I szybko znalazł nową rodzinę.

Nikt nie wie, co stało się z Frodem w przeszłości, ale wszyscy mają nadzieję, że przyszłość będzie jasna dla tej szczęśliwej, puchatej kuleczki

Reklama
Chcesz więcej?