W tej górskiej chatce możesz się przespać zupełnie za darmo – o ile będzie Ci się chciało wspinać 2500 metrów, aby do niej dojść.

Ta drewniana chatka na szczycie góry, z widokiem na Alpy Julijskie we Włoszech oferuje bezpłatny pobyt dla każdego kto zapuka do jej drzwi. Haczyk? Aby się do niej dostać musisz się wspiąć po 2500 metrowej górze Foronon del Buinz.

Chatka została wybudowana na zlecenie rodziny zmarłego alpinisty Luca Vuerich, który zginął w lawinie w 2010 roku. Została zaprojektowana przez architekta Giovanniego Pesamosca, znajduje się na szlaku Ceria-Merlone i jest bezpiecznym schronieniem dla pieszych miłośników przyrody od września 2012 roku.

Ze względu na dużą wysokość, materiały budowlane przyleciały helikopterem. Zespół 12 profesjonalnych pracowników, wolontariuszy ratownictwa górskiego i przyjaciele Luca postawili domek o powierzchni 16 m2 w zaledwie jeden dzień. Dla mniej odważnych, sieć podobnych chatek jest rozrzucona po Alpach na znacznie niższych wysokościach, jednak tam trzeba już płacić za pobyt. Niektóre z nich w ciągu lata mają nawet służbę, która sprząta i gotuje dla gości.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu