Zamarznięty kot cudownie ozdrowiał po tym, jak weterynarze spędzili godziny walcząc o jego życie!

Kiedy kot Fluffy przybył do kliniki dla zwierząt, nie wyglądał dobrze. Znaleziony na śniegu w Montanie, Fluffy nie reagował i miał futro pokryte lodem. Weterynarze jednak nie chcieli jej porzucić.

Dr Jevon Clark, który pracuje w Animal Clinic w Kalispell, powiedział, że mierząc temperaturę Fluffy w klinice, wskaźnik był tak niski, że nawet nie zarejestrował się na termometrze z dolnym zakresem 32 stopni. Według Clarka normalna temperatura ciała kotów wynosi około 38 stopni.

Po dwóch godzinach używania ciepłej wody i koców temperatura Fluffy była wciąż zbyt niska, więc zabrali ją na pogotowie. Tam, po kilku kolejnych godzinach, w końcu zaczęła się podnosić. Wkrótce kotka całkowicie wyzdrowiała.

„Nigdy czegoś takiego nie widziałam.” – powiedział dr Clark. „Od prawie 24 lat pracuję w zawodzie, a ta kotka była cała zamarznięta, lód okrywał jej całe ciało. Temperatura była tak niska, że ​​termometr jej nie odczytał, więc wiemy, że było to mniej niż 32 stopnie, co jest niewiarygodne. Prawdziwy cud.”

Reklama

Wyślij znajomemu