Zawodnik UFC pokonał depresję i uzależnienie przez uwolnienie niewolników w Kongo!

Justin Wren jest zawodnikiem sztuk walki, który wcześniej rywalizował w UFC i ma za sobą ponad 13 profesjonalnych zwycięstw. Spełnił swoje marzenie o zostaniu profesjonalnym zawodnikiem w wieku 18 lat, ale doświadczenie to nie było satysfakcjonujące, ponieważ Wren walczył z depresją i uzależnieniem od narkotyków, a do czasu, gdy miał 23 lata, próbował popełnić samobójstwo. W najgorszym punkcie życia Justin zdał sobie sprawę, że chciał zrobić coś znaczącego, dokonać zmiany w tym świecie.

Zwrócił uwagę na Pigmeje Kongo, uwięzione w cyklu niewolnictwa i znęcania się nad plemieniem Mokpala. Pigmeje nie miały ziemi, zmuszając ludność do pracy na żywność, która była zaledwie dwoma bananami dziennie, aby cała rodzina mogła się nimi dzielić i była zależna od swoich panów. Widząc ich cierpienia Justin zdał sobie sprawę, że wie, co musi zrobić. „Walczyłem z ludźmi, ale tak naprawdę miałem walczyć o ludzi.” – powiedział.

„Byłoby głupotą, gdybyśmy przyszli do właścicieli niewolników i powiedzieli: hej, chcemy uwolnić twoich ludzi.” – wyjaśnił Wren. „Więc musisz wyjść z szacunkiem do obu stron. Nie możesz kochać jednej strony i nienawidzić drugiej.” Więc Wren użył wody, by pomóc obu stronom. Połączył siły z Water4 i założył organizację charytatywną „Fight for the Forgotten”, aby zatrudniać miejscową siłę roboczą, dając im pracę, aby wiercić studnie w niedostępnych obszarach. W ten sposób nie tylko pomógł zniewolonym Pigmejczykom, ale także ich niewolniczym panom, rozwiązując konflikt bez wrogości.

Od początku swojej podróży, 8 lat temu, Wren przeprowadził wiele wypraw i akcji charytatywnych z „Fight for the Forgotten”, aby pomóc swojej rodzinie Pigmejów. Wykorzystał część swoich zarobków, by kupić ziemię dla Pigmejów i wykopać studnie, które nie tylko poprawiłyby ich ogólny stan zdrowia, ale także uratowały dzieci przed śmiercią z powodu chorób przenoszonych przez wodę.

Justin Wren to 31-letni profesjonalny zawodnik mieszanych sztuk walki

Spełnił swoje marzenie o zostaniu profesjonalnym zawodnikiem w wieku 18 lat, ale doświadczenie to nie było satysfakcjonujące

Wren walczył z depresją i uzależnieniem od narkotyków, a zanim skończył 23 lata, próbował popełnić samobójstwo

W najgorszym punkcie życia Justin zdał sobie sprawę, że chciał zrobić coś znaczącego, dokonać zmiany w tym świecie

Zwrócił uwagę na Pigmeje Kongo, uwięzione w cyklu niewolnictwa

Reklama

Plemię Mokpala zniewoliło Pigmejów

„Właściciele niewolników podchodzili do mnie i mówili: co robisz z moimi zwierzętami?” – wspomina Wren

Pigmeje nie miały ziemi, zmuszając ich do pracy na żywność

Dostawali tylko dwa banany dziennie, aby podzielić na całą rodzinę

Widząc ich cierpienie, Justin uświadomił sobie, że musi im pomóc

„Walczyłem z ludźmi, ale tak naprawdę miałem walczyć o ludzi”

Połączył siły z Water4 i założył organizację charytatywną „Fight for the Forgotten”

Reklama

Wykorzystali miejscową siłę roboczą do wiercenia studni w niedostępnych obszarach

Woda zmieniła życie ludzi, ponieważ Kongo ma jeden z najwyższych wskaźników umieralności dzieci z powodu braku czystej wody

Kupili także ziemię dla Pigmejów, więc mieli miejsce, które mogli nazwać swoim

Wren napisał książkę zatytułowaną „Fight for the Forgotten: jak zawodnik mieszanych sztuk walki przestał walczyć dla siebie i zaczął walczyć o innych”

Po spędzeniu 5 lat z Pigmejami, Wren powrócił do swojej kariery, ale wciąż szerzy to słowo

Od początku swojej podróży, 8 lat temu, Justin zdołał połączyć oba, wypełniając swój cel i realizując swoją wymarzoną karierę

Obejrzyj wideo poniżej, aby zobaczyć podróż i wiadomość Justina:

Reklama
Chcesz więcej?