Zwycięzcy konkursu dla najlepszego podwodnego fotografa 2018 roku odbiorą ci dech w piersiach!

Ocean jest tak piękny, jak przerażający. Konkurs „Podwodna fotografia roku” (2018) właśnie ogłosił zwycięzców, a oni doskonale przedstawili wiele skarbów świata.

Wszystkie zdjęcia musiały być zrobione pod wodą (dozwolone były również zdjęcia podzielone, o ile część obrazu znajdowała się pod wodą). Nie było również żadnych ograniczeń dotyczących przetwarzania końcowego. Fotografowie z 63 krajów przesłali ponad 5 000 zdjęć do rywalizacji w 11 kategoriach.

Pomysłodawcą był niemiecki fotograf Tobias Friedrich. Dzieło Tobiasa nazywa się „CYCLE-WAR” i pokazuje panoramę rozbitego statku SS Thistlegorm, zaopatrzonego w rzędy 16 motorów motocyklowych załadowanych do ciężarówek FOTON WOT 3. Friedrich wyjaśnił, że miał pomysł na zdjęcie przez kilka lat, ale znalezienie sposobu na skomponowanie ujęcia było trudne.

„Ściana jest bardzo blisko i nie można się cofnąć na tyle, aby uchwycić całą scenerię. W rezultacie musiałem stworzyć panoramiczny obraz tej samej sceny, aby uchwycić cały pokład ładunkowy, w tym kilka świateł, które zapewniają głębię obrazu.”

Sędzia piłkarski Peter Rowlands zwrócił uwagę, że chociaż nie jest to pierwszy przypadek, w którym ktoś zrobił to zdjęcie, to kompozycja artystyczna odróżniała Friedricha od innych.

„Doskonale oświetlony i skomponowany, przewiduję, że od teraz nie będzie lepszego ujęcia tego tematu.”

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?