23 wyjątkowo atrakcyjne lokalizacje turystyczne, o których nie przeczytasz w katalogach biur podróży.

Nasza planeta nadal obfituje w miejsca, o których nie słyszała dotąd większość turystów. Prawdziwi podróżnicy, nastawieni na niezapomniane wrażenia i malownicze widoki, nieskażone plagą odwiedzających je tłumów, powinni przemyśleć wizytę w miejscach niedostępnych poszukiwaczom popularnych lokalizacji.

1. Wyspy Marieta.

Wschodnie wybrzeże Meksyku oferuje krystalicznie czystą wodę i zaprasza turystów do podróży kajakiem na odciętą od świata, ukrytą przed ludzkim wzrokiem plażę.

2. Huacachina, Peru.

Oaza położona jest na pustyni, 5 godzin drogi od Limy. Chętnie korzystają z niej podróżnicy, żądni wrażeń w postaci sandboardingu lub przejażdżki pojazdami typu buggy.

3. Blagaj, Bośnia i Hercegowina.

Miejscowość jest szczególnie chętnie odwiedzana ze względu na malowniczo położony klasztor derwiszów, Blagaj Tekke. Zwiedzających od zawsze zachwycały jego drewniane wnętrza i efektowny widok na rzekę Buna.

4. Jezioro Hillier.

Australijskie jezioro posiada jasnoróżowe zabarwienie, którego pochodzenie do dziś nie zostało wyjaśnione.

5. Szczelina Silfra.

Podwodna granica pomiędzy Ameryką Północą a Eurazją przebiega na terenie Islandii, w Parku Narodowym Thingvellir. To jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, które umożliwiają odwiedzającym przepłyniecie między dwoma kontynentami.

6. Isola Bella.

Włoska wyspa, położona na Lago Maggiore, została przekształcona z jałowego, skalistego podłoża w kwitnące, barokowe ogrody, otaczające piękny pałac.

Reklama

7. Popeye Village.

Park rozrywki na Malcie został stworzony z pozostałości planu filmowego, zbudowanego na potrzeby komedii „Popeye”, nakręconej w 1980 roku.

8. Tarasy Dongchuan.

Malownicza okolica Xintian w Chinach słynie z zachwycającej, czerwonej barwy pól. Gleba w tym obszarze bogata jest w tlenki żelaza i minerały, a jej kompozycję dopełniają kwitnące przez cały rok, kolorowe rośliny.

9. Wrota Piekieł, Derweze.

Turkmeńska wioska, położona w rejonie bogatym w gaz ziemny, znana jest przede wszystkim z płonącego nieustannie od 45 lat, ogromnej wielkości otworu w ziemi. Krater o głębokości 25 metrów i średnicy 70 metrów widoczny jest już z odległości kilku kilometrów.

10. Flores.

Indonezyjska wyspa zapracowała na swoją nazwę obfitą ilością porastających ją kwiatów. Nie kończą się na tym jej zalety – posiada także naturalne gorące źródła i laguny, doskonałe do relaksujących kąpieli.

11. Giola.

Naturalny basen w greckim Astris, do którego można dostać się pieszo po wyznaczonym szlaku, gwarantuje turystom krystalicznie czystą wodę.

12. Las Lajas.

Neogotycka bazylika, wybudowana na granicy Ekwadoru i Kolumbii, położona jest nad rzeką, pomiędzy malowniczymi klifami.

13. Park Narodowy Lençóis Maranhenses.

Najlepszym okresem do odwiedzenia Maranhão w Brazylii jest pora deszczowa – między lipcem a wrześniem. Za sprawą intensywnych opadów krajobraz wzbogaca się o tysiące przejrzystych lagun.

14. Rezerwat Semuc Champey, Gwatemala.

Turkusowe wody, ukryte pośród bujnego krajobrazu, to prawdziwy raj dla miłośników pływania.

15. Rotorua, Nowa Zelandia.

„Sulphur City” znane jest wśród odwiedzających jako doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, ale jego główną atrakcję stanowi bogactwo źródeł termalnych.

16. Setenil de las Bodegas.

Przez hiszpańskie miasto, powstałe z sieci okazałych jaskiń, przebiega szlak turystyczny białych miast.

17. Namaqualand.

Malowniczy region Południowej Afryki każdej wiosny zapełnia się połaciami pomarańczowych i białych stokrotek, które nadają obszarowi surrealistyczny charakter.

18. Grotte de Saint Marcel.

Odkryta w 1836 jaskinia to ponad 6 km korytarzy, urozmaiconych siecią podziemnych zbiorników wodnych i bogactwem formacji skalnych.

19. Rangiroa.

Ten atol koralowy w Polinezji Francuskiej znany jest z występowania ostryg o czarnych perłach. Oferuje doskonałe warunki do nurkowania, zachęcając turystów do obejrzenia delfinów, żółwi morskich i głowomłotów.

20. Castellucio di Norcia.

Włoskie miasteczko zdobyło sławę dzięki pokazom barwnych kwiatów, kwitnących w tym rejonie od maja do lipca.

21. Jericoacoara.

Brazylijska wioska rybacka oferuje odwiedzającym niekończącą się plażę, przyciągając surferów z całego świata.

22. Marmurowe Jaskinie w Chile.

Zlokalizowane są na półwyspie, graniczącym z jeziorem General Carrera. Tysiące lat wypłukiwania węglanu wapnia zaowocowały utworzeniem wirujących, marmurowych wzorów na ścianach jaskiń.

23. Pangong Tso.

Jezioro rozciąga się na odległości 96 km pomiędzy Chinami a Indiami. Krystalicznie czysta woda i otaczające je, górzyste tło tworzą wyjątkowo efektowny krajobraz, przyciągający turystów z najróżniejszych zakątków świata.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu