Po przeczytaniu tych 12 faktów zmienisz swoje zdanie o Steve Jobsie. Na gorsze.

1.

Kiedy Woźniak i Jobs robili breakout dla Atari, ustalili, że dzielą swoje wynagrodzenie pół na pół. Jobs dostał od Atari za swoją pracę 5000 dolarów. Jednak powiedział Woźniakowi, że dostał tylko 700 dolarów, więc Woźniak dostał 350.

2.

Daniel Kottke był jednym z pierwszych pracowników Apple i osobistym przyjacielem Jobsa. Podróżowali razem po Indiach w 1974 roku. Z jakiegoś powodu Jobs nigdy nie zezwolił Kottke na zakup akcji. Rod Holt, wiceprezydent Apple ds. inżynierii w tym czasie mówił: „Cokolwiek mu dasz, ja to dopasuję”. Steve odpowiedział: „Ok. Nic mu nie dam”.

3.

Jobs przekładał podziały na wzajemne motywowanie się i dążenie do doskonałości. Wymagał od zespołu 80 godzin pracy tygodniowo, każdą oznakę zmęczenia i wypalenia traktował jako zaniedbanie pracy.

Reklama

4.

Jonathon Ive zadawał sobie wiele trudu aby znaleźć odpowiedni 5-gwiazdkowy hotel dla Jobsa w Londynie. Tak szybko jak Jobs wszedł do pokoju zawołał Ive i powiedział: „Nienawidzę tego pokoju, to jedno wielkie gówno.” Jobs wychodząc z hotelu zatrzymał się przy biurku recepcjonisty i powiedział mu co myśli o hotelu.

5.

Pomimo raka trzustki, który jest zazwyczaj śmiertelny, Jobs przez 9 miesięcy odmawiał leczenia. Zamiast tego próbował diety wegańskiej, akupunktury, ziołowych preparatów i chodził do wróżek.

6.

Jobs zatrzymał wszelką działalność charytatywną 17 lat temu i nigdy jej nie wznowił. Apple zarobiło w tamtym roku 38 bilionów dolarów.

7.

Jobs słynął z parkowania swoim Mercedesem na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych.

8.

Jobs był znany z tego, że potrafił powiedzieć swoim pracownikom spotkanym w windzie, że są zwolnieni. Po czym mówił, że to żart.

9.

Kiedy Steve był zmuszony zrobić redukcję etatów w Pixar, zwalniał ludzi nie dając im żadnych odpraw.

10.

Jobs i jego ówczesna dziewczyna Chrisann Brennan, mieli córkę- Lisę, która przyszła na świat w 1978 roku. Przez lata Steve zaprzeczał, że jest ojcem, mimo pozytywnych testów na ojcostwo. Przysięgał w dokumentach sądowych, że jest bezpłodny.

11.

Steve wykorzystał lukę w systemie rejestracji UNOS aby uzyskać przeszczep wątroby szybciej niż inni.

12.

Rozmowa kwalifikacyjna między Jobsem a jednym kandydatów na stanowisko:
„Kiedy straciłeś dziewictwo?”, zapytał Jobs. Kandydat nie wiedział co odpowiedzieć. „Jesteś prawiczkiem?”, znowu zapytał Jobs. Kandydat zaczął się już denerwować, więc Jobs zadał kolejne pytanie: „Ile razy w życiu brałeś LSD?” Biedny mężczyzna zrobił się czerwony. Hertzfeld, który był przy rozmowie próbował ratować sytuację zadając mu fachowe pytanie. Kiedy kandydat zaczął monotonnie odpowiadać Jobs go wyśmiał. Po czym mężczyzna stwierdził: „Zgaduję, że nie jestem odpowiednim kandydatem” i wyszedł.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu