Kategorie: Rozrywka

19 olbrzymich dzieł sztuki.

Rysunek na piasku Andresa Amadora

Spektakularne prace Andresa Amadora mogą rozciągać się na nawet 30 km i są tworzone w ciągu kilku godzin podczas odpływu, po czym cała praca zmywana jest przez fale na zawsze. Piękno nigdy nie trwa wiecznie, ale to chyba właśnie sprawia, że jest to piękno.

Rysunek na śniegu Simona Becka

Wierzcie lub nie, ale wszystkie te niesamowite rysunku na śniegu zostały stworzone wyłącznie przez Simona Becka i jego buty. Wyczerpujący projekt zajmuje nawet 11 godzin, wymagając niesamowitej kondycji. Trzeba przyznać, że końcowy produkt jest warty każdego kroku.

„Red, Yellow and Blue” Orliego Gengera

Ta kolorowa ściana zrobiona jest z ponad 400 tysięcy metrów liny pokolorowanej ponad 11 tysiącami litrów farby. Orly Genger umieścił swoje dzieło w okół Madison Square Park w Nowym Jorku.

„Wish” Jorge Rodriguez-Gerada

Wish jest 11 akrowym portretem anonimowego dziecka w Belfaście. Korzystając z satelit, Jorge z armią pomocników użył 30 tysięcy drewnianych kołków i ponad 3,5 miliona kilogramów naturalnych materiałów do stworzenia portretu, który widać jedynie z nieba.

„Dalston House” Leandro Erlich

Dalston House jest konstrukcja w Londynie używającą luster. Iluzja zamienia gości w Spider Menów.

„Desert Breath” Danae Stratou

W El Gouna w Egipcie od 1997 stoi ten olbrzymi monument. Leży na prawie 100 tyś metrów kwadratowych i wymagało przeniesienia 26 tysięcy metrów kwadratowych piasku.

„The Transfinite” Ryoji Ikeda

Transfinite jest olbrzymim zestawem ekranów, które pokazują dwustronnie czarno białe wideo. Inspirowane liczbami pozaskończonymi, które są większe od liczb skończonych, a jednocześnie policzalne i uporządkowane. Goście mogą oddziaływać na sztukę chodząc i tańcząc po niej.

„Harmonic Convergence” Christophera Janney

Jest to 22 metrowa ściana z szybami w 150 kolorach, sztuce akompaniują dźwięki naturalnego środowiska południowej Florydy.

„Station to Station” Douga Aitkena

Station to Station przekształca zwyczajny pociąg w poruszającą się rzeźbę z diodami LED reagującymi na ruch i dźwięk. Celem jest zachęcenie pasażerów, głownie innych artystów, do skupienia się na zmieniającym otoczeniu w czasie podróży, a nie tylko na przemieszczeniu się z A do B.

„The Bliss Project” Marco Cochrane

Jedna z trzech statui zbudowanych na festiwal Burning Man, ta statua kobiety mierzy 16 metrów. Statuy zostały zaopatrzone w interaktywne światła, zmieniając kolory przez cały festiwal. To musiał być wspaniały widok.

„Bar Oppenheimer” Tobias Rehberger

Tą pokręconą „wystawę” można było odwiedzić w Hôtel Americano w Nowym Jorku przez kilka miesięcy w 2013 roku. Przez ten czas funkcjonował tu cały czas bar. Projekt miał na celu zmienić postrzeganie codziennych obiektów.

„Compeshitstem” Phoebe Washburn

Phoebe jest artystką z Nowego Jorku tworząca olbrzymie instalacje z recyklowanych materiałów. Krótko mówiąc zamienia śmieci w spektakularne i abstrakcyjne rzeźby.

„The Healer” Bezt i Pener

Dwaj polscy artyści wspólnie stworzyli ten niesamowity malunek na ścianie bloku. Bezt namalował figure, a Pener skupił się na geometrycznych formach w tle, co w połączeniu dało to piękne dzieło sztuki.

„Larger than life furniture” Robert Therrien

Robert Therrien odtworzył rzeczy codziennego użytku z dużej skali by zbadać stosunek widza do skali. Olbrzymie kubki i masywne krzesła ze stołami pomniejszyły ludzi, zapewniając im osobliwe odczucia.

„The Fallen” Sand In Your Eye

Na jeden dzień w 2013 roku, sylwetki pokryły plaże Normandii. Każdy wzór odzwierciedlał 9000 tysięcy poległych, walczących o wyzwolenie Francji 6 czerwca 1944 roku.

„From the Knees of My Nose to the Belly of My Toes” Alex Chinneck

Alex Chinneck kupił dom przy 1 Godwin Road w Cliftonville po tym jak dostrzegł, że dzielnica obumiera. Usunął cały front budynku i odbudował go piętro niżej, otwierając zniszczone wnętrze górnego piętra na świat. Sztuka ma fizycznie reprezentować obumierającą społeczność dzielnicy.

„Giant Clothespin” Mehmet Ali Uysal

W Liege w Belgii, olbrzymi spinacz spina kopiec ziemi i trawy tworząc spektakularną iluzje. Spinacz został zaprojektowany przez tureckiego artystę Mehmeta Ali Uysal na festiwal Five Seasons.

„Who left the tap running?” Simon McGrath

Simon McGrath otrzymał nagrodę za ten olbrzymi kran. Rzeźba symbolizuje wpływ ludzi na środowisko i potrzebę oszczędzania wody.

„Biografias” Alicia Martin

Ponad 5000 książek wylewa się z hiszpańskich budynków niczym woda. Książki pokonują grawitację, a ich strony mogą spowodnie trzepotać na wietrze dodając im ruchu.

Reklama
Share

Najnowsze

Zendaya w symbolicznej złotej sukni Cher wprawia fanów w osłupienie ważnym szczegółem!

Zendaya nie jest obca w kradzieży blasku na czerwonym dywanie, zawsze zachwyca swoim nieskrępowanym, szykownym…

31 minut temu

20 niesamowitych projektów renowacji, które zamieniają zapomniane przedmioty w arcydzieła!

Dla wielu osób zamienianie zapomnianych przedmiotów w coś wyjątkowego to coś więcej niż tylko hobby…

46 minut temu

30 kolorowych zdjęć zrobionych przez fotografów 100 lat temu, które nadal nas fascynują!

Przygotowaliśmy listę najstarszych kolorowych fotografii, abyśmy mogli podziwiać pomysłowość fotografii i poczuć się bliżej historii…

13 godzin temu

30 ogromnie rozczarowujących prezentów, które zepsuły wyjątkowe święta i okazje!

Okres świąteczny w pełni. Być może dałeś swoim bliskim prezenty kilka miesięcy temu lub dodajesz…

13 godzin temu

Lizzo chwali się ogromną przemianą, ale fani są zaniepokojeni!

Artystka Lizzo, laureatka nagrody Grammy, sprawiła, że ​​internet huczy od opowieści o jej niezwykłej drodze…

20 godzin temu

15 pomysłów na prezent dla miłośników zwierząt!

Mamy nadzieję, że znajdziesz idealne prezenty dla siebie i swoich przyjaciół na naszej liście.

20 godzin temu