W latach 90. Rosja przeszła ogromną transformację gospodarczą, społeczną i polityczną po rozpadzie ZSRR. Wydarzenia te oznaczały koniec epoki i wprowadziły ludzi w nowy świat niepewności. Artystka wizualna Lise Sarfati, która mieszkała w Rosji przez tę dekadę, dała nam rzadką okazję zagłębić się w życie tych ludzi.
Sarfati dorastała w Nicei we Francji, ukończyła Sorbonę w 1979 r., rozprawiając o rosyjskiej fotografii. W latach 1989-1998 mieszkała w Rosji, fotografując w Moskwie, Norylsku i Workutcie. Lisie udało się umiejętnie uchwycić surową i nieoszlifowaną rzeczywistość rosyjskiej młodzieży. Jej fotografie są pełne dramaturgii wizualnej, rozpadających się budynków, niepokojącej biedy i opuszczonych fabryk niczym prosto z horroru. Tematy różnią się od małych dzieci palących papierosy do młodych transseksualistów i nastoletnich uciekinierów internowanych w obozach „reedukacyjnych”.
Fotografie Lisy znalazły się w jej pierwszej książce „Acta Est”. Jej twórczość jest potężnym historycznym zapisem poradzieckiej Rosji, ukazującym rodzaj życia, którego nigdy nie widzimy w książkach historycznych. Jest to wyjątkowa wizualna perspektywa ludzkiej egzystencji przeżywającej ogromny wstrząs społeczny i przesunięcie reżimu politycznego, który rzadko jest tak prawdziwie zarejestrowany.
Trung Dong jest fotografem mieszkającym w Ho Chi Minh City w Wietnamie, który uwiecznia piękno…
Arch Enemy Arts prezentuje „Coveted Connections”, indywidualną wystawę Lary Dann.
Selena Gomez skradła show na 68. BFI London Film Festival, wyglądając absolutnie promiennie w eleganckiej,…
Niektórzy ludzie spędzają lata próbując znaleźć swój własny styl. Ale profesjonalni styliści mogą w tym…
W pochmurny, zimny dzień czasami wystarczy odrobina ciepła, aby poprawić sobie humor.
Lubimy od czasu do czasu poczuć się nieswojo, przewijając niekończące się tomy żenujących treści online.