NVIDIA to firma technologiczna AI, która już zachwyciła świat swoimi komputerowymi, hiperrealistycznymi portretami nieistniejących ludzi, a teraz wracają z nowym oprogramowaniem. Poznaj AI GauGAN, nazwany na cześć malarza postimpresjonisty, interaktywnej aplikacji, która może zamienić twoje „proste gryzmoły” w fotorealistyczne arcydzieła.
Czy byłeś na zajęciach plastycznych, próbując odtworzyć zdjęcie wodospadu, aby skończyć z renderowaniem na poziomie przedszkolnym? Cóż, GauGAN może przekształcić twój rysunek w ciągu kilku sekund. „Narzędzie wykorzystuje generatywne sieci kontradyktoryjne lub GAN.” – pisze NVIDIA. „Do konwersji map segmentacji na realistyczne obrazy.” Technologia ta może brzmieć jak narzędzie do zabawy, ale naukowcy piszą, że może to być potężne narzędzie w wielu dziedzinach twórczych.
Bryan Catanzaro, wiceprezes w firmie NVIDIA, porównał technologię GauGAN do „inteligentnego pędzla”, który ma możliwość wypełniania szczegółów szorstkimi mapami segmentacji. Taka technologia może być bardzo przydatna dla architektów, urbanistów, projektantów krajobrazu, a nawet twórców gier. „Dzięki sztucznej inteligencji, która rozumie, jak wygląda rzeczywisty świat, ci profesjonaliści mogą lepiej prototypować pomysły i dokonywać szybkich zmian na scenie syntetycznej.” Catanzaro wyjaśnił dalej: „Dużo łatwiej jest tworzyć burze mózgów za pomocą prostych szkiców, a ta technologia jest w stanie przekształcić szkice w wysoce realistyczne obrazy.”
GauGAN to pozornie prosta technologia. Użytkownik rysuje mapę segmentacji, a następnie manipuluje sceną, oznaczając segmenty obrazu słowami takimi jak „niebo” lub „śnieg”. Sztuczna inteligencja jest szkolona z milionami obrazów i jest w stanie wypełnić elementy, które użytkownik oznaczył etykietą hiperrealistycznej formy. Jeśli użytkownik zmieni etykietę z „śniegu” na „morze”, cały obraz ulegnie przekształceniu. „To jest jak obraz z kolorowanki, który opisuje, gdzie jest drzewo, gdzie jest słońce, gdzie jest niebo.” – powiedział Catanzaro. „Następnie sieć neuronowa jest w stanie wypełnić wszystkie szczegóły i tekstury oraz odbicia, cienie i kolory, w oparciu o to, czego nauczyła się o prawdziwych obrazach.”
Podczas gdy ta sztuczna inteligencja nie ma pełnego zrozumienia świata fizycznego, GANS nadal generuje realistyczne wyniki dzięki dwuczęściowemu systemowi – generatorowi i dyskryminatorowi. Generator najpierw tworzy obraz, a następnie przekazuje go do dyskryminatora, który został przeszkolony na rzeczywistych obrazach. Dyskryminator następnie trenuje generator w jaki sposób stworzyć bardziej realistyczny obraz, piksel po pikselu.
Oprócz początkowej transformacji, aplikacja pozwala dodawać stylowe filtry, aby pasowały do gustu malarza, a nawet zmieniać zdjęcie z dnia na noc. „Ta technologia to nie tylko łączenie kawałków innych obrazów, czy cięcie i wklejanie tekstur.” – powiedział Catanzaro. „To właściwie synteza nowych obrazów, bardzo podobnych do tego, jak artysta je narysuje.”
Podczas gdy GauGan skupia się na zapierających dech w piersiach krajobrazach i szczegółach natury, takich jak trawiaste ziemie, błękitne morza i niebo, które nie są w stanie stworzyć tej aplikacji, technologia ma również neutralną sieć, która ma możliwość wypełniania nie-naturalnych cech, takich jak budynki, drogi, a nawet ludzie.
W czerwcu artykuł badawczy za GauGAN został przyjęty jako ustna prezentacja na CVPR, „najważniejszej corocznej imprezy dotyczącej wizji komputerowej”. Wyróżnienie to przyznawane jest tylko 5 procentom z ponad 5000 osób zgłoszenia.
Selena Gomez skradła show na 68. BFI London Film Festival, wyglądając absolutnie promiennie w eleganckiej,…
Niektórzy ludzie spędzają lata próbując znaleźć swój własny styl. Ale profesjonalni styliści mogą w tym…
W pochmurny, zimny dzień czasami wystarczy odrobina ciepła, aby poprawić sobie humor.
Lubimy od czasu do czasu poczuć się nieswojo, przewijając niekończące się tomy żenujących treści online.
Trendy są wszędzie, wpływają na wszystko, od ubrań po domy, fryzury, a nawet tańce.
Chris Evans podróżuje po całym świecie, aby promować swój najnowszy film "Czerwona Jedynka", w którym…