10 najsłynniejszych fotografów podróżniczych i ich niesamowite zdjęcia portretowe.

W portretach podróżniczych nie chodzi tylko o samo zrobienie zdjęcia. Chodzi przede wszystkim o uchwycenie momentu, emocji. A to wbrew pozorom wcale takie łatwe nie jest. Poniżej przedstawiamy 10 topowych fotografów z ich portretami ludzi z całego Świata.

1. Steve McCurry.

Steve McCurry jest znany dzięki swojemu zdjęciu „Afgańska Dziewczyna”, zrobionemu w obozie dla uchodźców w Peszewarze w Pakistanie. Zdjęcie to zostało uznane za najbardziej rozpoznawalne zdjęcie National Geographic. Inne, mniej znane zdjęcia są również warte uwagi!

2. Lee Jeffries.

Jego kolekcja czarno-białych zdjęć bezdomnych jest unikatowa i zachwycająca. Udaje mu się uchwycić przebłysk nadziei w oczach „modeli”. Zdjęcia są naprawdę poruszające…

3. Jimmy Nelsson.

Jimmy Nelsson jest bardzo znany z robienia portretów plemion i rdzennej ludności w ponad 16 krajach. Jego zdjęcia żyją, opowiadając historie. Jego książka jest obecnie przedmiotem kolekcjonerskim.

4. Rehahn.

Rehahn skupia się głównie na fotografowaniu w Wietnamie, Radżastanie i na Kubie. Jest znany z tego, że udaje mu się uchwycić duszę na każdym ze zdjęć.

5. Eric Lafforgue.

Sławę zdobył dzięki zdjęciom zrobionym w Korei Północnej. Za każdym z jego zdjęć kryje się głębsza historia, którą udaje mu się uchwycić. Od plemion w Namibii po Kurdystan, jego historie są fascynujące i na każdym zdjęciu pokazana jest doza emocji.

6. Manny Librodo.

Zdjęcia „Mistrza Photoshopa”, Manny Librodo, to nie tylko ukazanie historii, to prawdziwe dzieła sztuki.

Reklama

7. Lisa Kristine.

Lisa Kristine jest fotografem humanitarnym, który dokumentuje kulturę tubylców w ponad 100 krajach. Odegrała ważną rolę w obnażaniu współczesnego niewolnictwa. i

8. David Lazar.

Zdjęcia pochodzą z Brazylii. David Lazar zawsze podąża za nimi i chwyta zwykłe momenty życia.

9. Joel Santos.

Znaczące spojrzenia z tych portretów mówią wszystko. Joel Santos stara się pokazywać uczucia tych, którym robi zdjęcia.

10. Phil Borges.

Jego zdjęcia tybetańskich uchodźców są unikalne, a jego praca nie należy do najlżejszych.

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu