Gdyby kraje były ludźmi…

Na arenie światowej wszystkie kraje ma swój wizerunek, ale jak wyglądałyby jak ludzie? Takie pytanie zadała sobie rosyjska artystka Anastasia Bulgakova, rok przed rozpoczęciem swojego najnowszego projektu. „Rysuję personifikacje różnych krajów.” – napisała. „Wszystkie będą wojownikami, z brudem i krwią, ale nie z powodu jakiejś politycznej perswazji, tylko dlatego, że najczęściej rysuję takie postacie, a pomysł krajów-wojowników daje dużo twórczej wolności.”

„Każda postać będzie miała pewne stereotypowe atrybuty, których zamierzam użyć w taki czy inny sposób.” – dodaje Anastasia. Od Amerykanina, który jest trochę naiwny i idealistyczny do cichego Japończyka z podejrzanym uśmiechem. Z łatwością rozpoznałbyś tych „ludzi”, gdybyś spotkał ich na ulicy.

1. Kanada

Kanada to prosty facet o oczach słodkiego szczeniaczka. Jest miły i nie kłóci się. Preferuje spędzać czas w domu i nie szuka problemów. Walczy tylko w sporcie, na przykład w hokeju. Uważa to za szczere i wesołe. Ze względu na jego sukces w hokeju nazywał się „Królem lodu”. Czasami nad jego głową pojawia się korona i często marzy o przyszłych zwycięstwach. Chce wierzyć, że USA jest jego najlepszym przyjacielem i są równi. USA nie widzi w nim zagrożenia i pozwala sobie na ostrożną przyjaźń. Oczywiście z korzyściami. Kanada zwykle nosi dres. Jego bronią jest metalowy kij hokejowy i łyżwy. To dobry facet.

2. Stany Zjednoczone

Oto USA, trochę naiwna i idealistyczna, ale dość okrutna w środku. Bardzo atrakcyjna i charyzmatyczna, łatwo przekonuje innych do siebie. Realizuje swoje cele bez względu na moralność i konsekwencje. Jej głównym celem jest przetrwanie – i stara się to zrobić ze wszystkich sił. Nosi skórzaną zbroję, ponieważ woli długie pojedynki z dwoma karabinami snajperskimi. Cybernetyczne ręce i nogi dają jej ekstremalną szybkość w walce. Ona jest typem zabójcy. Pachnie jak zwycięstwo.

Reklama

3. Japonia

Oto Japonia, która jest mężczyzną. Jest to cichy facet z podejrzliwym uśmiechem. Lubi technologie i perwersje. Ma dziwne relacje z innymi krajami, zwłaszcza z sąsiadami. Nikt nigdy tak naprawdę nie znał jego prawdziwych motywów i pragnień i prawdopodobnie nigdy nie pozna. Ale jedno jest pewne – nawet jeśli cię zabije, będzie bardzo grzeczny. Mimo że lubi technologię, ma prawdziwe ciało, a zaawansowana technologicznie zbroja jest jedynie uzupełnieniem jego umiejętności. Można go sklasyfikować jako wojownika z bliska, ale woli szybkość i zwinność niż ciężki pancerz, niczym ninja. Używa włóczni, aby trzymać przeciwników na dystans. Dla dalekiego zasięgu używa eksplodujących bomb.

4. Francja

Francja w alternatywnej rzeczywistości. Tutaj wygrała monarchia, a rewolucja się nie powiodła. Jest teraz starożytnym krajem, ma ponad 1500 lat. Arystokrata i wampir. Krew i wino to jego styl i oczywiście sztuka. Panowanie monarchy jest najwyższe, a szlachetność wampirów jest silniejsza niż kiedykolwiek. Absolutnie nienawidzi rewolucji, powstań, równości i „siły ludu”. Uważa, że demokracja jest po prostu wielkim kłamstwem, którego używają inne kraje, aby oszukać swoich obywateli i uczynić ich bardziej posłusznymi. Preferuje staroświecki sposób, a pod jego rządami nie będzie „wolności i równości”, dopóki ludzie nie dojrzeją na tyle, by na to zasłużyć. Po pierwsze, muszą zrozumieć, jak nisko upadli i jak destrukcyjnie byłoby dać im jakąkolwiek moc w ich obecnym stanie. A kiedy tak się stanie, cóż, zobaczymy…

5. Iran

Iran jest magiem (pierwszym magiem w serii autorki). Jest ponury i nie rozmowny, ponieważ rozmowa jest tania, w przeciwieństwie do złota i władzy. Ten bohater jest po „ciemnej stronie”. Ubrany w odzież w stylu arabskim ze złotymi elementami zbroi. Używa złotej maski, aby ukryć twarz i zastraszyć swoich przeciwników. Ma magiczną lampę z dżinem, która spełnia jego życzenia. W walkach używa głównie magicznej i dyplomatycznej presji. Zakrzywiona szabla służy głównie do egzekucji, ponieważ dżin wykonuje większość brudnej roboty. Jest czuły i nosi elementy starożytnej zbroi, które są w większości uszkodzone. Dżin zazwyczaj pojawia się z lampy, aby chronić swojego mistrza i mówi w obcym języku. To typowy duet mag i pomocnik.

6. Meksyk

Oto początek i koniec, bogini z mitologii azteckiej. Mieszkając w Rosji, autorka niewiele wiedziała o Meksyku, poza kilkoma stereotypami. Jej Meksyk jest więc narkotykową władczynią – niebezpieczną, piękną i okrutną. Szczupła i wysoka, lubi nosić klasyczne męskie ubrania, jak każdy odpowiedni wysokiej klasy przestępca. Górna część ciała pokryta jest tatuażami o tematyce Aztecko-Majowej. Lubi być elegancka i nie lubi brudzić rąk i ubrań w fizycznych pracach – do czego służą podwładni, ale jeśli będzie musiała, to będzie krwawa, efektowna i bezlitosna. I do tego służy siekiera. Jest również ekspertem od eliksirów – zarówno w zakresie leczenia, jak i zabijania. Wąż jest prawdziwy i trujący. Ma spory terytorialne z USA. Można powiedzieć, że współpracują (w budowaniu murów itp.), ale prawdopodobnie zabiją się nawzajem, gdy tylko dostaną szansę.

Reklama

7. Anglia

Autorka nie zamierzała uczynić Anglii zbyt stereotypowym. Oto więc świeży, młody rockman. Anglia jest gorący, dumny, zazdrosny i impulsywny. Pamięta, jak wielki był i jakie chwalebne zwycięstwa miał, ale to nie czyni go ślepym ani głupim. Jest racjonalny i wyrachowany, kiedy mu to odpowiada, ale gdy w grę wchodzą głębokie uczucia, wściekła bestia splami historię, jak to miało miejsce w przypadku buntu jego siostry. Anglia jest starszym bratem USA. Pochodzą z wielkiej europejskiej rodziny, która wywodzi się z późnego Cesarstwa Rzymskiego. USA została wysłana do Nowego Świata, aby podbić i rozszerzyć chwałę swego brata. Powoli stała się wielka i doświadczona. Anglia ma buldoga o imieniu Churchill. Jest to prawdziwy przyjaciel, lojalny. Nie jak te kolonialne rodzeństwo. Fryzura Anglii jest dzika i czerwona, ponieważ jest punkiem. Preferuje walkę w zwarciu z pięściami, więc używa kastetów z mosiądzu. Jego ręce mogą emitować ciepłą i zimną energię, ale nigdy się nie mieszają.

8. Rosja

Ładna, zimna, prosta i posiadająca umiejętności dyplomatyczne. Mimo to, jeśli ją trochę poznasz, pokaże ci, jak bardzo jest ciepła i kochająca. Nosi wspaniałą zbroję. Zawsze. Ponieważ jest w stanie wojennym. Rosja traktuje każdą walkę osobiście, zwłaszcza wbrew przeciwnościom, szczególnie w zimie, a zwłaszcza jeśli jest heroiczna. Ona może strzelać, ale gdzie jest w tym zabawa? Słowo „pizdec” jest wygrawerowane na mieczu, który symbolizuje rosyjskie życie w każdym wieku i epoce. Posiada oczywiście AK-47, ale chroni reaktor jądrowy w domu.

9. Niemcy

Niemcy wciąż jest rycerzem krzyżackim, a jednocześnie jest ulepszonym technologicznie. Uważany jest za czysty, uporządkowany i nowoczesny, więc nosi kombinezon. Coś jak kombinezon Iron Mana, ale z bardziej precyzyjną niemiecką inżynierią. I bardziej stylową. W przeciwieństwie do wcześniejszych czasów, on głównie walczy w długich walkach dystansowych, aby utrzymać się w czystości. Ma rozłożone skrzydła i pędniki na plecach, jak każdy właściwy mech.

10. Izrael

Izrael jest dziewczyną-żołnierzem, w jej obecnym wcieleniu. W rzeczywistości jest bardzo stara, ale ponieważ zawsze jest mała, zostaje zdeptana, wygnana lub zniszczona, aby odrodzić się ponownie kilka pokoleń później. Ponieważ zawsze stara się zapamiętać wszystkich swoich niesprawiedliwych oprawców, z których większość już nie istnieje, staje się rozgniewana na świat. Mimo to z natury jest bardzo pozytywna. Rodzina to pole bitwy, a Izrael jest zmuszona do ochrony tego, co ma. Jest wrażliwa i impulsywna, jeśli chodzi o jej relacje z innymi krajami.

Reklama
Chcesz więcej?