Futurystyczne budowle, znane nam przede wszystkim z wysokobudżetowych produkcji filmowych, to nie tylko wymysł scenopisarzy i reżyserów oraz efekt pracy grafików i projektantów cyfrowego świata. We współczesnym świecie innowacji architekci o wyjątkowo otwartych umysłach potrafią zaskoczyć nas wizualizacjami całkiem funkcjonalnych konstrukcji o niespotykanej dotąd bryle.
Odważna wizja belgijskiego architekta Vincenta Callebauta przeistoczyła się w wizualizację projektu, który ma zostać zrealizowany na wodach należących do Rio de Janeiro. Zgodnie z zamysłem autora wyspa będzie stanowić samowystarczalny organizm, mogący zaspokoić wszelkie potrzeby współczesnego człowieka.
To jeden z najchętniej omawianych projektów w sieci, choć jego budowa przewidziana jest dopiero na rok 2030. Wieża ma osiągnąć aż kilometr wysokości, co powoduje znaczne poruszenie wśród sceptyków. Innym tematem ich dyskusji jest kwestia nietypowego kształtu drapacza chmur, uniemożliwiającego instalację standardowej windy.
Kompleks rekreacyjny ma zostać zbudowany między Kairem a starożytnymi piramidami. Zastosowana technologia pozwoli na zachowanie w jego wnętrzu charakteru pustynnego krajobrazu.
Innowacyjna konstrukcja zaprojektowana przez koreańskich architektów ma dosłownie wyłapywać chmury i sprowadzać je do pustynnych regionów. Realizacja projektu może nie tylko zmienić kolor naszej planety, ale przede wszystkim rozwiązać kwestię susz. Ma szansę zażegnać problem głodu w Afryce Środkowej, ale także podarować trochę słońca mieszkańcom Londynu.
Kompleks projektu południowokoreańskich architektów obejmuje obszar 33 tysięcy hektarów. Centrum badań ekologicznych z osiedlem inteligentnych budynków ma się w znacznym stopniu przyczynić do rozwoju tematu energooszczędności.
To kolejny projekt autorstwa Vincenta Callebauta. Budynek ma mieć 700 m wysokości i stanowić ekologiczny kompleks, imitujący wiejski obszar w futurystycznej wizji miasta. Zamysł autora faktycznie zawiera w sobie wszelkie elementy tradycyjnego gospodarstwa wiejskiego.
Projekt przypominający stację kosmiczną z filmu science fiction zostanie ukończony w niedalekiej przyszłości. Ośrodek ma zawierać im.in. stoki narciarskie, lodowisko, basen i wiszące ogrody, a jego budowa startuje już w tym roku.
Architekci często dają się ponieść fantazji, wybiegając swoimi projektami w odległą przyszłość – te wieżowce przewidują zakwaterowanie na Marsie.
Koncepcja 80 tysięcy metrów kwadratowych podwodnego hotelu zakłada stałe obcowanie z życiem morskich stworzeń, umożliwione przez ogromne powierzchnie przezroczystych ścian. Dla tradycjonalistów przewidziano część wybudowaną ponad powierzchnią wody.
Brytyjski architekt Tsvetan Toshkov przedstawił projekt ukształtowanych na podobieństwo kwiatów lotosu budynków, tworzących osiedla z doskonałym widokiem. Mają się w nich zawrzeć zaciszne parki, umożliwiające jednocześnie dosłowną i metaforyczną ucieczkę od głośnego miasta.
Selena Gomez skradła show na 68. BFI London Film Festival, wyglądając absolutnie promiennie w eleganckiej,…
Niektórzy ludzie spędzają lata próbując znaleźć swój własny styl. Ale profesjonalni styliści mogą w tym…
W pochmurny, zimny dzień czasami wystarczy odrobina ciepła, aby poprawić sobie humor.
Lubimy od czasu do czasu poczuć się nieswojo, przewijając niekończące się tomy żenujących treści online.
Trendy są wszędzie, wpływają na wszystko, od ubrań po domy, fryzury, a nawet tańce.
Chris Evans podróżuje po całym świecie, aby promować swój najnowszy film "Czerwona Jedynka", w którym…