17 koszmarnych stworzeń, które są zbyt straszne, żeby istnieć, ale niestety istnieją.

1. Pijawki Haemadipsidae.

Ta pijawka w przeciwieństwie do wszystkich innych, które ukrywają się w głębiach wody, wisi na drzewach i tylko czeka, aby na Ciebie skoczyć.

2. Śpieszek.

Co jeśli istniałby karaluch, wyglądający jak pająk, ale skaczący jak świerszcz? Zgadnij co? Istnieje!

3. Gigantyczny japoński szerszeń.

Z pewnością Matka Natura nie byłaby na tyle złośliwa, żeby stworzyć szerszenia wielkości ludzkiej dłoni, który ma jad zdolny do rozpuszczenia ludzkich tkanek. Niestety, była na tyle złośliwa!

4. Kolczakówka piekąca.

Grzyby na ogół są OK, ale grzyb wyglądający jakby miał nieustanny krwotok? Zdecydowanie NIE!

5. Paraponera clavata.

Gatunek mrówek występujących w Ameryce Południowej nazywany jest hormiga bala (mrówka pociskowa) ze względu na siłę ukłucia lub hormiga veinticuatro (mrówka 24-godzinna), ze względu na długość trwania bólu po takowym.

6. Ophiocordyceps unilateralis.

Zarodniki atakują mrówkę. Grzyb rozrastając zmienia sposób, w jaki reaguje ona na feromony. Zainfekowana ofiara porzuca mrowisko, wchodzi na drzewo i na odpowiedniej wysokości wbija się w liść żuwaczką i obumiera. Grzyb przerasta ciało mrówki i z tyłu jej głowy wypuszcza szypułkę, która, pękając, rozsiewa zarodniki. Zarodniki są niesione z wiatrem i infekują kolejne mrówki.

Reklama

7. Ptasznik goliat.

Wszystkie pająki są obrzydliwe, ale ten przechodzi samego siebie!

8. Brachypelma smithi.

Wiesz co jest bardziej przerażające niż tarantula? Tarantula, której nerwową reakcją jest wyczesywanie włosków parzących z odwłoka i rzucanie nimi we wszystko co popadnie.

9. Gigantyczna stonoga.

Długa jak wąż, ale z ogromną ilością nóg i jadowitych szponów.

10. Żabnica.

Sam wygląd mówi za siebie…

11. Minóg.

Minóg ukrywa usta pełne koszmarnych zębów, którymi wbija się w swoją ofiarę i żywi się jej krwią!

12. Cracticus.

Te ptaki są prawdziwymi małymi terrorystami. Nie zabijają swoich ofiar jak zwykłe drapieżniki tylko nabijają je na kolce, ciernie, generalnie wszystko co jest ostre.

13. Mrówka rudnica.

Te mrówki strzelają kwasem, który co prawda nie jest szkodliwy dla ludzi, ale i tak obrzydliwe.

14. Dziwidło olbrzymie.

Pomyślałbyś „jaki piękny wielki kwiat”… Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości to coś śmierdzi jak rozkładające się mięso.

15. Mrówka Rasberry’ego.

Wyróżniają się tym, że wchodzą w urządzenia elektryczne stworzone przez człowieka (m.in. komputery i urządzenia klimatyzujące). Prąd przepływający przez ich ciała powoduje zakłócenia w funkcjonowaniu tych urządzeń, także wówczas, gdy giną one porażone prądem.

16. Latające węże.

Ok, może raczej „ślizgające” się węże. Ześlizgują się z gałęzi a następnie spadają prosto na ziemię. Nie chciałabym, aby wylądował na mojej głowie!

17. Gzowate.

Muchy składają jaja na skórze swoich żywicieli (w przypadku larw ludzkich, na człowieku), a następnie larwa rozwija się pod skórą, do czasu aż nie zostanie wyciągnięta, najlepiej z pomocą medyczną.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu