Amerykańska lekkoatletka stała się viralem przez reakcję na świętowanie chińskich medalistek!

Amerykańska lekkoatletka stworzyła nowy mem po tym, jak kamery uchwyciły jej zszokowaną reakcję na zdobycie przez chińską drużynę złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

W sobotę (27 lipca) 22-letnia Chang Yani i 25-letnia Chen Yiwen pokonały swoje amerykańskie i brytyjskie rywalki i zajęły pierwsze miejsce w finale skoków z trampoliny synchronicznej kobiet z 3 metrów.

Uzyskały 337,68 punktów, pokonując Amerykanki Sarah Bacon i Kassidy Cook (314,64) oraz Brytyjki Yasmin Harper i Scarlett Mew Jensen (302,28).

Kiedy chiński duet został ogłoszony zwycięzcą, Yani wskoczyła w ramiona Yiwen, pokazując kciuk do kamery, gdy uśmiechały się z nowymi medalami wiszącymi na ich szyjach.

Kamery uchwyciły niezbyt subtelną reakcję amerykańskiej skoczkini do wody Kassidy Cook na zdobycie złota przez chińskich sportowców

Jednak obiektyw olimpijskiego „Big Brothera” widzi wszystko i wszystkich, a z pewnością nie przegapił reakcji Cook na świętowanie pary.

Viralowe zdjęcie, które zostało wyświetlone prawie 35 milionów razy na X (dawniej znanym jako Twitter), pokazuje amerykańską zawodniczkę z opadającą szczęką, gdy patrzyła, jak jej rywalki pozują do zdjęcia.

Ludzie szybko przeszli do komentarzy, aby zinterpretować reakcję skoczkini. „To mina: czekaj, to takie słodkie, my też powinniśmy to zrobić!” — zasugerował ktoś.

„Reakcja drużyny USA jest bezcenna!” — napisała inna osoba. „Zawsze ciekawie jest zobaczyć, jak sportowcy z różnych krajów reagują na swoje świętowanie”.

Chińska para pokonała amerykańskich i brytyjskich zawodników, zdobywając 337,68 punktów w finale skoku z trampoliny synchronicznej kobiet 27 lipca

„Prawdopodobnie wszyscy oglądający na ekranie mieli taką samą reakcję.” — napisał inny fan sportu.

Yani i Yiwen zdobyły swoje pierwsze złote medale olimpijskie na Igrzyskach 2024. Pierwszy raz olimpijki przybyły do ​​Paryża, zdobywając trzy kolejne tytuły mistrzyń świata, donosi StraitsTimes.

Oprócz nowego medalu Yani ma pięć złotych medali w swojej kolekcji z Mistrzostw Świata w Pływaniu. Tymczasem Yiwen ma sześć i startowała w skokach z trampoliny 3 i 1 m oraz w skokach synchronicznych 3 m.

Chiny zdobyły 50 złotych medali w skokach do wody na przestrzeni lat, więcej niż jakikolwiek inny kraj.