Fotograf przedstawia porzucone psy myśliwskie w Hiszpanii i opowiada ich historię za pomocą zdjęć!

„Wszystko, co jest konieczne, aby zło zatriumfowało, to aby dobrzy ludzie nic nie robili.”

Pewnego dnia Leena, adoptowana przez Magnificent Mutts, nie była już potrzebna jej właścicielce. Miała być powieszona na drzewie, zgodnie z tradycją galgueros. Tego dnia zło nie zwycięży! Kobieta podsłuchała, co miało się wydarzyć i wkroczyła, aby zakończyć maltretowanie zwierząt i uratować życie Leeny. Kobieta przywiozła Leenę do SOS Galgos w Barcelonie w Hiszpanii i tam zaczęła się jej podróż do Stanów Zjednoczonych. Kobieta w Hiszpanii najprawdopodobniej nigdy nie myślała o tym, jak ten jeden akt dobroci zmieni życie tak wielu ludzi, a co za tym idzie, ocali życie znacznie większej liczby Galgos.

Chart hiszpański jest jedną z najbardziej prześladowanych ras, ale bardzo niewiele osób kiedykolwiek słyszało o tej rzadkiej rasie psów. Galgo są używane jako psy myśliwskie do łapania zajęcy na hiszpańskiej wsi. Spędzają życie w wilgotnych, maleńkich, brudnych dziurach lub pozbawionych okien barakach, pozbawionych światła dziennego, ruchu i czułości. Od 50 000 do 100 000 Galgo jest zabijanych lub porzucanych każdego roku po sezonie łowieckim, kiedy nie spełniają już oczekiwań swoich właścicieli. Hodowcy, tak zwani galgueros, rozmnażają je w nadziei, że zostaną najlepszym psem myśliwskim do rywalizacji i polowania na zające, ale nadmierne rozmnażanie prowadzi do „wyrzucania” tysięcy Galgo każdego roku.

„Przewieźliśmy naszą pierwszą grupę Galgo 15 lipca 2013 r., podobnie jak w przypadku każdej grupy adopcyjnej, której potrzebowaliśmy, aby wyróżnić nasze przystosowane do adopcji psy za pomocą zdjęć.” – powiedział fotograf Travis Patenaude. „Zwykle jest to problem, z którym boryka się większość schronisk i grup adopcyjnych – zdjęcia z iPhone’a lub rozmazane zdjęcia. W sierpniu 2014 kupiłem swój pierwszy aparat i zacząłem uczyć się fotografii, aby pomóc naszym przybranym Galgosom szybciej znaleźć swoje domy. Gdy dowiedziałem się więcej o fotografii, wiedziałem jak zdjęcie psa może opowiadać historię bez bariery językowej. Podczas podróży do Hiszpanii na wolontariat w schronisku w 2014 r. zrobiłem zdjęcie Galgo, która niedawno została podrzucona i była bardzo przestraszona. Zrobiłem jej zdjęcie, które sprawiło, że poczułem strach, który czuła i zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie mógłbym opowiedzieć historię hiszpańskich psów myśliwskich poprzez fotografię.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu