Kategorie: Rozrywka

Po otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia Elliot Page dzieli się wzruszającą wiadomością na temat podróży transpłciowej!

W tym tygodniu w Nowym Jorku Elliot Page został uhonorowany jako jeden ze 100 uczestników szczytu magazynu Time, gdzie wszedł na scenę, aby wygłosić szczere przemówienie. W swoim przemówieniu Page odważnie podzielił się skomplikowaną historią swojej podróży po zmianie płci, rzucając światło na swoje doświadczenia związane z ujawnieniem się jako osoba transpłciowa. Jego przejmujące słowa poruszyły wielu z nas, budząc empatię i zrozumienie. Jednak wpływ wydarzenia wykroczył poza mury obiektu, wywołując szeroką gamę reakcji w Internecie.

37-letnia gwiazda „Juno” wyglądała elegancko w czarnej zapinanej na guziki koszuli w połączeniu z czarnymi spodniami. Wchodząc na scenę, emanował entuzjazmem, gotowy podzielić się historią odkrycia nadziei w ramach swojej transpłciowej podróży.

Minęły 3 lata, odkąd aktor „Umbrella Academy” publicznie ujawnił swoją tożsamość jako transpłciowego mężczyzny. I to showrunner tego serialu, Steve Blackman, odegrał kluczową rolę w początkach debiutu Page. „Zadzwoniłem do niego zdenerwowany i był niesamowity.” – Page wspominał. „W każdym razie to on nalegał, aby natychmiast włączyć to do serialu i wspierał mnie, abym mógł uzyskać dostęp do wsparcia, na który liczyłem w tamtym czasie”.

Blackman współpracował z Page i scenarzystami, aby zintegrować historię zmiany płci z postacią Page’a w „Umbrella Academy”. Page podkreślił również brak reprezentacji osób transpłciowych w Hollywood, ale wyraził optymizm co do zbadania różnorodnych ról i narracji po przejściu zmiany. „Zaczynanie od podstaw, jakim jest po prostu bycie tam, jest niezwykle ekscytujące.” – zauważył aktor.

Choć podróż nie zawsze przebiegała gładko, Page znalazł pocieszenie w pisaniu i siłę w swojej społeczności. „Tak dużą część mojego umysłu zajmowało niezdrowe, toksyczne myślenie, a teraz mam przestrzeń, w której moja świadomość po prostu płynie.” – wspominał swój proces.

Page miewał ataki paniki z powodu ukrywania swojej prawdziwej tożsamości, ale teraz znajduje ukojenie w swojej społeczności i autentycznym życiu. „Nadzieja jest dla tych, którzy nieustannie stawiają opór i wspierają się nawzajem.” – stwierdził.

Wielu obserwujących Page na Instagramie było głęboko poruszonych jego szczerymi słowami, w których składał wyrazy uznania i gratulacje. Zareagowali komentarzami w stylu: „Zasłużyłeś na to! Dziękuję, że jesteś czymś więcej niż tylko głosem społeczności. Jesteś działaniem”.

Jednak wydarzenie spotkało się również z negatywnymi reakcjami na stronie Time na Instagramie. Jeden z obserwujących napisał: „Przykro mi, ale na świecie jest o wiele bardziej palących problemów, na przykład 26% świata nie ma dostępu do czystej wody pitnej… To poważny problem, który dotyka 2 miliardy ludzi”.

Wcześniej Page wyznał, że w wieku 4 lat był już świadomy, że po urodzeniu nie powinien być określany jako dziewczynka. „To uczucie jest jednym z moich najwcześniejszych i najwyraźniejszych wspomnień.” – przyznał.

Reklama
Share

Najnowsze

61-letni Johnny Depp spotyka się z 28-letnią modelką, a zdjęcia wywołują zamieszanie!

Johnny Depp, 61-letni aktor znany ze swojej kultowej roli w „Piratach z Karaibów”, niedawno powrócił…

4 godziny temu

20 rzeczy, które są większe niż myślałeś!

Najważniejszą rzeczą, która naprawdę sprawia, że mówisz "wow" jest skala. Nie da się docenić wielkości…

4 godziny temu

„Jest bardzo kobiecy. Piękny” – 18-letni syn Gwyneth Paltrow wprawia fanów w oszołomienie!

Gwyneth Paltrow spędza miło czas z rodziną, zanim jej najmłodszy syn, Moses, jesienią tego roku…

4 godziny temu

30 zabawnie kiepskich podróbek znanych marek!

Nasze mózgi widziały tak wiele marek i logo, że wystarczy określona kombinacja kształtu i koloru,…

17 godzin temu

Wiele lat temu córka kupiła temu artyście szkicownik i od tamtej pory rysuje bielą na czerni!

Vitaly Medved jest artystą z Ukrainy (Slavutich) i stara się malować tak jak umie i…

17 godzin temu

Blake Lively zachwyca w przezroczystej sukience, a wszyscy skupiają się na jej nogach!

Znana z tego, że przyciąga wzrok swoim wyczuciem mody, Blake Lively po raz kolejny nas…

1 dzień temu