Roland Garros – zapowiedź

Chociaż nazwa samego stadionu oraz turnieju nawiązuje do zasług francuskiego lotnika i bohatera wojennego, turniej wielkoszlemowy jest prawdziwym sprawdzianem dla najlepszych tenisistów z całego świata. Już niebawem rozpocznie się kolejna edycja, kultowego turnieju, rozpalając emocje i oczekiwania fanów oraz sportowych pasjonatów. Czego możemy oczekiwać po zawodach French Open 2024?

Kiedy jest planowane rozpoczęcie zawodów?

To właśnie okres pomiędzy majem i czerwcem kojarzony jest z inauguracją turnieju Roland Garros.  Głowna część turnieju datowana jest na 26 maja, ale to właśnie czerwiec przyniesie kumulację sportowych uniesień. Dlaczego?

To bowiem 4 oraz 5 czerwca zaplanowano rozegranie samych ćwierćfinałów. Dwa kolejne dni przeznaczone są natomiast na półfinały kobiet oraz mężczyzn. Końcowy etap turnieju zaplanowano na 8 i 9 czerwca, gdy odbędą się kobiece i męskie finały. Kalendarium wymaga wspomnienia o jeszcze jednym terminie – 23 maja odbędzie się bowiem długo wyczekiwane losowanie głównej części zawodów French Open 2024.

Jakie są nagrody w turnieju French Open 2024?

Udział w tytułowych zawodach to nie tylko szansa na wzmocnienie pozycji rankingowej oraz ogromny prestiż i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności. Roland Garros to także niezwykle atrakcyjny system nagród dla poszczególnych laureatów zawodów. Jaka jest zatem skala nagród?

Naprawdę imponująca! Szacuje się, że całkowity zakres wygranych podczas bieżących rozgrywek osiągnie wartość prawie 54 milionów euro. Tak ogromna gratyfikacja z pewnością stanowi bardzo skuteczny element motywacji podczas poszczególnych zmagań.

Warto podkreślić, że organizatorzy French Open dbają o rosnący poziom rywalizacji, ale również puli honorarium dla wszystkich uczestników. Suma wysokości nagród zwiększyła się bowiem o niemal 8%, w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Jak klasyfikowany jest sam system nagród?

Poszczególne rundy to szansa zyskania od kilkudziesięciu to nawet kilkuset tysięcy euro, ale naprawdę wysokie premie czekają na uczestników dalszych etapów zawodów Roland Garros. Na ćwierćfinał zarezerwowano ponad 400 tysięcy euro, a zakwalifikowanie się do półfinału zwiększa tę kwotę do 650 tysięcy euro.

Co więcej, finaliści mogą liczyć na 1 200 000 euro, natomiast ostateczny lider wygrywa podwójną wartość takiej nagrody. Co więcej, poza wyróżnieniem finansowym, zawodnicy zbierają także drogocenne punkty rankingowe – triumfator zdobywa ich nawet 2000. Jednak, nie tylko uczestnicy mogą czerpać korzyści z turnieju. Beneficjentami są także miłośnicy zakładów bukmacherskich: https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie/promocje.

Kto jest rekordzistą turnieju French Open?

Tutaj nasuwa się wyłącznie jedno nazwisko legendarnego tenisisty. Rafael Nadal, gdyż to właśnie o tym sportowcu mowa, jest prawdziwym królem paryskiego turnieju, dzierżąc aż 14 tytułów. Co więcej, Hiszpan może poszczycić się również najdłuższą serią wygranych, zdobywając aż 5 tytułów pod rząd.

Wielu pasjonatów dyscypliny zastanawia się, czy legendarny tenisista spróbuje swych sił w tegorocznym turnieju French Open. Póki co, przewidywania są naprawdę optymistyczne, ponieważ Rafael Nadal pojawił się w Paryżu, a nawet przystąpił do treningu. Mistrz uzależnia jednak swój udział w turnieju od prezentowanej formy.
Kobiecy rekord wynosi natomiast o połowę mniej tytułów mistrzowskich, co nie obniża rangi wyróżnienia. Osiągnięcie to należy do amerykańskiej tenisistki, Chris Evert.

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu