We Włoszech urodził się szczeniak z zieloną sierścią, którego właściciele nazwali Pistachio!

Wydaje się, że natura zawsze znajduje sposób, by zaskoczyć nas w najbardziej nieoczekiwany sposób. Jedna z takich niespodzianek Matki Natury wpadła niedawno w ręce tego konkretnego włoskiego farmera o nazwisku Cristian Mallocci.

Najwyraźniej piesek Cristiana, Spelacchia, urodziła pięć szczeniąt, a jeden z nich miał zielone futro. Tak, dobrze to przeczytałeś.

Ten wyjątkowo ubarwiony szczeniak urodził się na farmie położonej na śródziemnomorskiej wyspie Sardynii

To maleństwo zostało natychmiast nazwane Pistachio, aby odzwierciedlić jego niezwykłe ubarwienie. Cała czwórka rodzeństwa Pistachio miała białe futro, tego samego koloru co ich matka, która jest psem rasy mieszanej.

Okazuje się, że podczas gdy bracia i siostry Pistachio zostaną oddani do nowych domów, właściciel planuje zatrzymać tego zielonego, puszystego chłopca na swojej farmie i wyszkolić go, aby wraz z matką opiekował się owcami.

Piesek został natychmiast nazwany Pistachio

Nie trzeba dodawać, że to dość niezwykłe, aby pies urodził się z zieloną sierścią. Są na to dwa naturalne sposoby. Uważa się, że ma to miejsce, gdy piesek o jasnej sierści zostaje poplamiony przez „smółkę” w łonie matki – najwcześniejszy stolec wytwarzany przez niemowlę. Zielony kolor może być również spowodowany zielonym pigmentem w łonie matki zwanym „biliwerdyna”.

To rzadkie zjawisko może być spowodowane zielonym pigmentem w łonie matki

Niestety ten zielony kolor nie będzie trwał wiecznie. Właściciel powiedział, że już zaczyna zanikać i będzie to robić, dopóki całkowicie nie zniknie.

Kolor nie będzie trwał wiecznie i już zaczyna blaknąć

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu