10 brutalnie szczerych tweetów kobiet, którym znudziły się typowo męskie zagrywki.

Mimo że wkroczyliśmy w XXI wiek już prawie 2 dekady temu, rozumowanie części społeczeństwa nadal przywodzi na myśl średniowiecze. Seksistowskie podejście do kobiet, stereotypowe myślenie i jawny brak ogłady towarzyszą mężczyznom, którzy nie mogą pogodzić się z realiami dzisiejszych czasów. Na szczęście tego typu postawa jest coraz rzadziej tolerowana i często obraca się przeciw im samym, niejednokrotnie stając się przyczyną ich publicznego ośmieszenia – oto jak bronią się współczesne kobiety!

1.

„Koleś, jesteś stanikiem? Bo sprawiasz, że czuję się niekomfortowo, ale społeczeństwo zrobiło mi pranie mózgu, żebym myślała, że cię potrzebuję.”

2.

„Kiedy mężczyzna pyta mnie, w jaki sposób kochają się lesbijki, jest mi naprawdę szkoda ich dziewczyn. Jeżeli znają tylko jedną metodę, to muszą mieć wyjątkowo nieudane życie seksualne.”

3.

„Wszystkie te dziewczyny, które z niewiadomych powodów nagle zachodzą w ciążę – wow, samozapładniające się nastolatki, mężczyźni powinni się bać, że kobiety ewoluują w zastraszającym tempie.”

4.

„’Kiedy kobiety się malują, zwyczajnie okłamują mężczyzn.’ – nie rozumiem, dlaczego mam się czuć winna za to, że mężczyźni są na tyle głupi, żeby uwierzyć, że mam złote powieki.”

5.

„Udawałam, że wpisuję swój numer na telefonie tego nieprzyjemnego gościa. Po prostu edytowałam numer jego mamy. Liczę na to, że spodobają jej się jego sprośne zdjęcia i wiadomości.”

6.

„Zamiast przycisku ‘zablokuj’ na Twitterze, powinien pojawić się ‘powiadom jego mamę’.”

Reklama

7.

„Kobiety należą do kuchni. Mężczyźni należą do kuchni. Wszyscy należymy do kuchni. Kuchnia ma jedzenie.”

8.

„Mężczyźni: Kobiety naprawdę trudno zrozumieć.
Kobiety: Właściwie my tylko chcemy…
Mężczyźni: To takie skomplikowane istoty.
Kobiety: Gdybyście po prostu posłucha…
Mężczyźni: Takie tajemnicze…”

9.

„Mam okropną wiadomość dla wszystkich, którzy właśnie piszą do mnie, jaka jestem gruba i brzydka: wiedzieliście, że mogę być gruba i brzydka, i jednocześnie mieć rację?”

10.

„Pisanie kobiecie na Twitterze, że powinna wrócić do kuchni, jest dość słabym argumentem. Z kuchni też możemy tweetować. Mamy Wi-Fi i usługę transmisji danych.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu