10 celebrytek podzieliło się swoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego zdecydowały się nie mieć dzieci!

Decyzja o posiadaniu dzieci jest bardzo osobista. Ale bycie w centrum uwagi oznacza, że kobiety-celebrytki są często pytane o to, czy planują zostać matkami. A te silne i utalentowane kobiety wykorzystywały swój status, aby głośno mówić o tym, dlaczego zdecydowały się na bezdzietność.

Podziwiamy te kobiety i ich uczciwość w wyborze!

1. Jennifer Aniston

Gwiazda „Przyjaciół” napisała list otwarty, w którym wyraziła swoje przemyślenia na temat bezdzietności. „Nie musimy być żonami ani matkami, aby być kompletnymi. Jesteśmy kompletni z partnerem lub bez, z dzieckiem lub bez.” – napisała. „Tak, może kiedyś zostanę matką. Ale na pewno nie dążę do macierzyństwa, z powodu poczucia niekompletności.” – dodała.

2. Betty White

Legendarna aktorka, często nazywana Babcią Ameryki, w rzeczywistości nie jest babcią. „Kocham dzieci.” – powiedziała. „Jedynym problemem z dziećmi jest to, że wyrastają na ludzi, a ja po prostu lubię zwierzęta bardziej niż ludzi. To takie proste.”

3. Miley Cyrus

Aktorka i piosenkarka nie czuje, że musi sprostać czyimś oczekiwaniom. „Oczekuje się, że utrzymamy zaludnienie planety. Jeśli nie chcesz mieć dzieci, ludzie współczują ci.” – powiedziała. Cyrus zdradza, że dba o środowisko, a jej decyzja, by nie mieć dzieci, częściowo opiera się na tym: „Dopóki nie poczuję, że moje dziecko będzie mogło żyć na ziemi z rybami w wodzie, nie przyprowadzam innej osoby na ten świat żeby musiała sobie z tym poradzić!”

4. Sarah Paulson

Gwiazda „Ratched” wierzy, że trudno byłoby jej poświęcić aktorstwo dla bycia matką. „Nie chcę być rozdarta.” – mówi Paulson. „Nie chcę patrzeć na moje dziecko i mówić: jesteś najbardziej niezwykłą rzeczą, jaka mi się kiedykolwiek przydarzyła, ale także zwiastunem śmierci. Mamie trudno byłoby być wszędzie, przychodzić do szkoły, grać w filmach i zarabiać na życie”. Chociaż aktorka nigdy nie chciała mieć własnych dzieci, traktuje postacie, które gra na ekranie, jak swoje dzieci.

5. Tracee Ellis Ross

Ta wielokrotnie nagradzana aktorka mówi, że presja społeczna wywierana na kobiety jest ogromna. „To naprawdę interesujące być kobietą, mieć 45 lat, nie wyjść za mąż i nie mieć dzieci. Patrzę wstecz i myślę o wszystkich sposobach, w jakie mówi się nam, że te dwa cele: bycie wybraną i posiadanie dzieci są tym, co czyni cię godną.” – powiedziała. Ross przyznaje, że zajęło jej trochę czasu, zanim zdała sobie sprawę, że jej życie należy do niej i że to od niej zależy, jak je przeżyje.

6. Helen Mirren

Zdobywczyni Oscara mówi, że nigdy nie myślała, że macierzyństwo było jej przeznaczeniem. „Nigdy nie czułam potrzeby posiadania dziecka i nigdy nie czułam jego utraty. Zawsze stawiałam swoją pracę ponad wszystko!” – powiedziała. Przyznaje jednak, że jeden konkretny film sprawił, że trochę zwątpiła w swoją decyzję: „Kiedy oglądałam film ‚Spokojnie, tatuśku’ szlochałam przez około 20 minut. Płakałam z powodu utraty szansy na rodzicielstwo i faktu, że nigdy jej nie doświadczyłam.”

Reklama

7. Sarah Silverman

Aktorka i komik wyjaśniła na Twitterze, dlaczego zdecydowała się nie mieć dzieci. „Jako komik, który zawsze pracuje i jest w drodze, musiałam wybrać między macierzyństwem a życiem pełnią życia i wybrałam to drugie.” – napisała.

8. Lily Tomlin

Gwiazda „Grace i Frankie” została po raz pierwszy zapytana, czy chce mieć dzieci w 1973 roku. „Jako kobieta, nawet stwierdzenie, że niekoniecznie chcesz mieć dziecko lub odgrywać jakąkolwiek tradycyjną rolę, było ciężkie. Nawet wygłoszenie takiego publicznego oświadczenia było trudne do zrobienia w tamtych czasach.” – powiedziała. 81-letnia aktorka nigdy nie żałowała swojej decyzji: „Cieszę się, że nie mam dzieci. Naprawdę lubię dzieci, ale w moim życiu nie byłoby miejsca na ich wychowywanie.”

9. Dolly Parton

Choć legendarna piosenkarka wyszła za mąż młodo, nigdy nie myślała, że ma zostać matką. Kocha dzieci swojego rodzeństwa tak samo jak własne. „Często myślę, że po prostu nie miałam mieć dzieci, żeby wszystkie dzieci mogły być moje.” – mówi. Parton przyznaje, że zawsze łatwo było jej nawiązać kontakt z dziećmi: „Jestem jak postać z kreskówek — mój głos jest cieniutki i jestem tak pobudliwą małą osobą jak oni! Jestem pod tym względem bardzo dziecinna, z natury.”

10. Allison Janney

Zdobywczyni Oscara aktorka zagrała jedną z najsłynniejszych matek w telewizji w przebojowym sitcomie, ale postanowiła nigdy nie wyjść za mąż ani nie mieć dzieci. „Nigdy nie byłam pewna, czy chcę mieć dzieci. Wolałabym żałować, że nie mam dzieci, niż mieć dzieci i tego żałować!” – powiedziała.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu