10 genialnych wychowawczych tricków, którymi ochoczo pochwalono się na Twitterze.

Każdy niedoświadczony rodzic polega w pewnym stopniu na poradach rodziny i przyjaciół. Okazuje się jednak, że nawet prawdziwi weterani mogą dowiedzieć się w tej kwestii czegoś nowego. Codzienny chaos, spowodowany dzieleniem domu z małymi dziećmi, można opanować przy pomocy wielu zmyślnych sztuczek, znanych tylko niektórym z nas. Na szczęście kreatywni rodzice z chęcią dzielą się swoimi pomysłami z całym światem – niezawodny Twitter to prawdziwa kopalnia wychowawczych porad, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie!

1.

„Przekonałam swoją 8-letnią córkę, że nienawidzę dźwięku odkurzacza, więc teraz odkurza za każdym razem, kiedy jest na mnie zła.”

2.

„Nigdy, ale to nigdy nie nawiązuj kontaktu wzrokowego z zasypiającym dzieckiem. Wyczują twoje podekscytowanie i zrujnują całą misję!”

3.

„Naprawdę polecam sugerowanie dzieciom, że powinny pomagać w sprzątaniu. Nie zrobią tego, ale z pewnością na chwilę znikną, zostawiając cię w spokoju.”

4.

„Jeżeli nie możesz znaleźć w domu swoich dzieci, wyłącz Wi-Fi. Wtedy szybko znajdą cię same. Nie ma za co!”

5.

„Wychowawcza sztuczka: przemieniaj wszystko w wyścig. Moi czterolatkowie ubierają się w mniej niż 50 sekund.”

6.

„Rodzicielski trick: kiedy wracasz do domu i nie ma w nim twoich dzieci, to doskonały czas, żeby zjeść wszystko, czym nie chcesz się dzielić.”

Reklama

7.

„Dzieci chowały się po domu, by uniknąć swoich obowiązków. Odtworzyłam nagranie samochodu z lodami – same do mnie przybiegły.”

8.

„Wyjmij talerz z warzywami, a dzieci je zjedzą. Każ im jeść warzywa, a zaczną krzyczeć jak na widok krwawego morderstwa.”

9.

„Czasami zdarzało mi się przechodzić obok pokoju moich córek w słuchawkach podłączonych do niczego, żeby myślały, że ich nie słyszę.”

10.

„Ja: Posprzątajcie pokój.
Dzieci: (siedzą i jęczą przez godzinę)
Ja: Umiem to zrobić szybciej niż wy!
Dzieci: (zbierają zabawki w 10 minut)”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu