10 gwiazd, które z dumą wychowują dzieci LGBTQ+!

Queerowe dzieci dość wcześnie zdają sobie sprawę, że różnią się od innych. Według badań 1% dzieci w wieku 9 i 10 lat identyfikuje się jako homoseksualne, biseksualne lub osoby transpłciowe. W tej sytuacji szczególnie ważne jest, aby rodzice byli wyrozumiali dla swoich dzieci. Na szczęście coraz więcej celebrytów daje przykład akceptacji i bezwarunkowej miłości.

Z przyjemnością dzielimy się z wami 10 sławnymi rodzicami, którzy z dumą wychowują dzieci LGBTQ+.

Charlize Theron

Charlize Theron adoptowała swoją córkę Jackson w 2012 roku i po raz pierwszy przedstawiła ją światu jako chłopca. Jednak w swoim wywiadzie w 2019 roku aktorka ujawniła, że Jackson była transpłciową dziewczynką. Charlize Theron, której głównym priorytetem jest dobro Jackson i jej siostry August, podkreśla wagę używania poprawnych zaimków: odnoszenie się do niej jak do chłopaka rani uczucia jej córki.

Cynthia Nixon

Cynthia Nixon ujawniła, że jej najstarsze dziecko ujawniło się jako osoba transpłciowa w 2018 roku za pośrednictwem posta na Instagramie, w którym pisze, że jest dumna ze swojego syna Sepha. Aktorka wspomniała następnie w wywiadzie, że była zaskoczona reakcją publiczną, a dokładnie jej brakiem: ludzie byli wspierający, „ale generalnie nie było to nic wielkiego”.

Cher

Cher, znana ze wspierania społeczności LGBTQ+, wyznała, że kiedy jej własne dziecko powiedziało jej o decyzji o zmianie płci, piosenkarce nie było łatwo tego znieść. Trans-syn Cher, Chaz, zakończył ten proces w 2010 roku i chociaż jego matka początkowo miała problemy, nigdy nie wątpił w jej miłość.

Alec Baldwin

Córka Aleca Baldwina i jego byłej żony Kim Basinger, Ireland była w związku z raperką Angel Haze. Chociaż para nie jest już razem, nauczyło to Aleca większej otwartości: podzielił się, że Ireland powiedział mu, że pociąga ją konkretna osoba, bez względu na płeć.

Sting

Eliot Sumner, dziecko Stinga, i jego żony Trudie Styler, po urodzeniu zostało przypisane do płci żeńskiej. Nie identyfikuje się jednak tylko z jedną konkretną płcią: uważa, że te etykiety nie są konieczne. Eliot określa się po prostu jako „muzyk”.

Angelina Jolie i Brad Pitt

W 2008 roku, najstarsze biologiczne dziecko Angeliny Jolie i Brada Pitta, Shiloh, któremu po urodzeniu przypisano płeć żeńską, poprosiło ich, aby nazywali go John. Według aktorki, dziecko byłej pary „lubi nosić chłopięce ubrania”, a sławni rodzice szanują ten wybór, dając dobry przykład wszystkim mamom i tatom.

Reklama

Billy Ray Cyrus

Córka Billy’ego Raya Cyrusa i była gwiazda Disney Channel, Miley Cyrus, ujawniła się jako panseksualna w 2015 roku. Jeszcze zanim jej rodzice się dowiedzieli, Miley była pewna, że ją zrozumieją, co nie jest zaskakujące: Billy Ray Cyrus jest zwolennikiem LGBT i często wypowiadał się przeciwko dyskryminującym prawom.

Will Smith i Jada Pinkett

Córka tej hollywoodzkiej pary, Willow Smith, niedawno ujawniła się jako biseksualna i wspomniała również, że podoba jej się pomysł bycia w związku poliamorycznym. Stało się to podczas odcinka „Table Talk”. Matka Willow powiedziała, że nie ma nic przeciwko temu, o ile jej córka jest szczęśliwa.

Sia

Sia adoptowała 2 synów w 2019 r., którzy mieli wtedy 18 lat i dorastali poza systemem zastępczym. Według piosenkarki, jeden z jej synów określił siebie jako homoseksualistę. Sia nigdy nie wymienia jego imienia, by chronić swoją tożsamość. Nieco później, w 2020 roku, ogłosiła, że jest teraz babcią, ponieważ jej młodszy syn został tatą.

Johnny Depp

W 2015 roku córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis, Lily-Rose Depp, która miała wówczas 16 lat, wzięła udział w projekcie The Self Evident Truths. Ta kampania ma na celu promowanie płynności seksualnej — jest przeznaczona dla tych, którzy identyfikują się jako każdy, co nie jest w 100% heteroseksualne. Tata celebrytki nosił również koszulkę „We Are You” z The Self Evident Truths, aby wspierać Lily-Rose.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu