10 majestatycznych fotografii ukazujących piękno zwierząt uratowanych z czarnego rynku

Kiedy zwierzęta zostają sprzedane na czarnym rynku, tracą swą wolność, a w większości tragicznych przypadków – także życie. Sanktuarium w Agua Dulce w Kalifornii połączyło siły z fotografem z Los Angeles, aby pokazać piękno i siłę szczęśliwych zwierząt, które udało się ocalić od potwornego cyklu niewoli, co zaowocowało pozytywnie „dzika” sesją zdjęciową.

„Where the Wild Things Are” jest wspaniałą współpracą między Animal Tracks a Natasha Wilson z De Anastacia Photography i zawiera dzikie zwierzęta, które zostały sprzedane jako zwierzęta domowe na kalifornijskim czarnym rynku, w tym afrykańskie serwowce, południowo-amerykańskie małpy kapucynki, a nawet australijskiego kangura. Wspaniałe stworzenia pozują z modelami ubranymi w kolorowe stylizacje, na tle natury, która przypomina miejsca, z których te zwierzęta zostały porwane. Pomimo horroru który przeżyły, w „Wild Things” zwierzęta te były całkowicie spokojne.

Przejrzyj galerię przepięknych zdjęć zwierząt, czytając ich indywidualne, poruszające historie.

#1 Wilk

Scout ma 5 lat, jest hybrydą wilka i psa i choruje na zwężenie kręgosłupa. Jest niezwykle łagodny jak na pół-wilka. Jest przyjazny dla wszystkich, uwielbia zabawę i długie spacery po Vasquez Rocks. Scout został uratowany z branży filmowej, gdzie wykryto u niego problemy zdrowotne. Potrzebuje on specjalnego, bezpiecznego domu.

#2 Afrykański serwal

Monzo jest jednym z ostatnich zwierząt, które należą do Animal Tracks. Ma 11 lat i jest serwalem sawannowym z Afryki. Został odebrany osobie, która sprowadziła go nielegalnie. Jest już staruszkiem, pełnym miłości, który jest ambasadorem swojej rasy.

#3 Dacelo

Bam-bam, zwany również Laughing Kookaburra, ma około 9 lat. Został zaatakowany przez innego ptaka, przez co stracił dolną część dzioba. Aktualnie mieszka w sanktuarium, gdzie wszyscy dbają o to, aby mógł swobodnie jeść i pić. Jest głosem Animal Tracks.

#4 Kot bengalski

Cheshire bengalski ma teraz 11 lat i miał wielu właścicieli w swoim życiu. Ostatni z nich był zbyt zajęty by zajmować się Cheshire’m. Wtedy kot zaczął okazywać smutek i niezadowolenie, niszcząc przedmioty w jego domu i atakując inne zwierzęta. Takie zachowanie przejawia się u wszystkich zaniedbywanych zwierząt. Aktualnie mieszka w specjalnym domu dla kotów w Animal Tracks, ze swoim nowym przyjacielem Monzo.

#5 Kakadu

Jake i Cami to papugi kakadu, które wcześniej były zwierzętami domowymi. Ich właściciele z różnych powodów przestali się nimi opiekować. Te dwa okazy są jednymi z najpiękniejszych kokadu, jakie kiedykolwiek spotkasz. Lubią jeść obiad z pracownikami Animal Tracks i uwielbiają słuchać zespołów muzycznych, takich jak Queen i Blue Swede. Kochają rozmawiać, śpiewać i krzyczeć.

#6 Małpka wiewiórkowata

Luke ma 7 lat. Miał prywatnego właściciela, który urządzał walki małp, w wyniku jednej z nich Luke stracił prawą łapkę. Aktualnie żyje z miłością swojego życia, Księżniczką Leią w spokoju, wraz z innymi małpkami w Animal Tracks.

Reklama

#7 Kinkażu

Honey Bear i Luna są kinkażu żółtymi. Honey Bear ma trzy lata i przygarnął roczną Lunę. Honey Bear znajdował się na Florydzie w innym obiekcie, a Luna została zaatakowana przez swoją matkę podczas pobytu w Minnesocie. Oboje są strażnikami nocy w Animal Tracks, jedynimi przedstawicielami swojej rasy.

#8 Jeżozwierz

Porcupine Quillamenia (na zdjęciu) i jej mąż, Al Sharpton, od 2008 roku szczęśliwie zamieszkują Animal Tracks. Znajdowały się w innym sanktuarium dla zwierząt, ale zaczęło brakować dla nich miejsca, więc próbowano znaleźć zastępcze domy dla nich. Quillamenia i Al lubią długie spacery i często odwiedzają małpy.

#9 Kangur

Bella Roo jest 5-letnią kangurzycą. Poślubiła miłość swojego życia, Winstona Wallaby i szczęśliwie razem zamieszkują Animal Tracks, odkąd po raz pierwszy się spotkali. Uwielbiają szpinak, sałatę i ciepłe, słoneczne dni. Animal Tracks mają nadzieję, że spędzą 20 lat z nimi. Zarówno Bella Roo, jak i Winston były wcześniej własnością osób, które nielegalnie ich sprowadziły.

#10 Rodzina Cavy

Rodzina Cavy ma około 2 lat. Zostały ocalone z Arizony, gdzie właściciel porzucił je z nieznanych powodów. Kochają sznurowadła i małpy. Rodzina cavy jest rodziną gryzoni pochodzących z Ameryki Południowej, należą do tej samej rodziny, co domowa świnka morska.

#11 Fenek

Dobie jest fenkiem i ma rok. Został odrzucony przez swoją matkę jako dziecko i został uratowany w Minnesocie. Właścicielka Animal Tracks, Stacy, poleciała po niego specjalnie do Minnesoty, gdzie zabrała go razem z Luną, kinkażu. Dobie powinien mieszkać z innymi lisami fenkami, tak więc Animal Tracks mają nadzieję, że niedługo znajdą dla niego towarzysza.

#12 Aligator

Chomper jest 7-letnim aligatorem i ma 60 cm długości. Jest prawdziwym, żyjącym dinozaurem. Został skonfiskowany od osoby, która przetrzymywała go w swojej wannie. Gdy dorośnie może mieć nawet 4 metry długości i ważyć ponad 300 kg!

#13 Wąż

Erminator to wąż, który jest w Animal Tracks od lat 90. Został odebrany od kobiety, która nie wiedziała, że gdy dorośnie będzie taki duży. Teraz często pomaga w lekcjach dla dzieci o dbaniu o gady od ponad 15 lat – jest niezwykłym ambasadorem swojego gatunku. W następnym roku będzie obchodził 20. urodziny!

#14 Fretka

W Animal Tracks są 4 fretki i każda ma inną historię. Część z nich była porwana z ich siedlisk w naturalnym środowisku. Teraz żyją zdrowe i kochane w sanktuarium. Bardzo się polubiły i spędzają cały czas razem.

#15 Pancernik

Frank the Tank to 4-letni pancernik, który wcześniej znajdował się w San Diego. Jest typem samotnika. Kocha chrupie owady i tarzanie w piasku.

#16 Pawian

Pawian Krissy jest królową w Animal Tracks. Wcześniej należała do popularnych pawianów w przemyśle filmowym. Poprzedni właściciel Krissy, bardzo dobry przyjaciel Animal Tracks, stwierdził, że lepiej byłoby, gdyby miała własne miejsce, w którym czułaby się dobrze, dlatego oddał ją do sanktuarium. Krissy stale uczy się nowych rzeczy, takich jak malowanie palcem, skakanie na trampolinie i spacery w parku Vasquez.

#17 Małpki

Squirt i Maci to samiczki małpek w Animal Tracks. Squirt to 23-letnia hybryda kapucynki z uratowana branży filmowej, która nigdy się nie nudzi. Maci jest 5-letnią siostrą Marley, chłopca kapucynka, rodzeństwo było własnością kobiety w Arizonie, która przeprowadziła się do Kalifornii i oddała je do sanktuarium. Squirt i Maci bardzo się kochają.

#18 Skunks

Little Bear jest 3 letnim skunksem. Nie żyje na wolności, ponieważ jego matka była dokarmiana przez ludzi i nauczyła się życia w mieście, jednak później została zabita. Little Bear pomaga teraz przy lekcjach dla ludzi z Południowej Kalifornii o tym, jak powinno się zachować gdy się spotka skunksa.

#19 Małpiszon

Marley jest kapucynkiem, jedną z 7 małp w Animal Tracks. Uwielbia imprezy, zamieszanie, kamery i głaskanie. Mówi się, że Marley żyje pełnią życia. Przybył z Arizony, gdzie legalnie można mieć małpy jako zwierzęta domowe. Kiedy właściciel przeniósł się do Kalifornii, musiał zrezygnować z Marleya i odpowiedzialnie oddał go i jego siostrę Macy do sanktuarium.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu