10 najlepszych reakcji internautów zamieszkujących „zacofane państwa” wg. Donalda Trumpa.

Prezydent Donald Trump nie po raz pierwszy (i zapewne nie ostatni) oburzył znaczną część świata swoją kontrowersyjną wypowiedzią – tym razem jej tematem stali się obywatele państw nazwanych przez niego, delikatnie mówiąc, wygwizdowem. Ameryka Środkowa i Afryka poczuły się mocno dotknięte niekulturalnym określeniem ojczyzny potencjalnych imigrantów, a sprawa niefortunnej wypowiedzi została odpowiednio nagłośniona przez światowe media. W jaki sposób rozpoczęto walkę z niesprawiedliwą opinią Trumpa? Obywatele „zacofanych państw” zasłynęli w Internecie z dumy, z jaką prezentują swoje pochodzenie wraz z krótkim opisem swoich dotychczasowych osiągnięć. Ich imponujące życiorysy naprawdę potrafią zmienić sposób myślenia o świecie!

1.

„Mam zamiar zostać lekarzem, jestem studentką medycyny, mam 3 tytuły naukowe, posługuję się 3 językami, opublikowałam artykuł w Psych-Oncology, jestem członkinią Zeta Phi Beta i pochodzę z wygwizdowa!”.

2.

„Zamierzam zostać redaktorem wiadomości, jestem studentem dziennikarstwa, mam 3 tytuły naukowe, posługuję się 6 językami, jestem laureatem nagrody Postgraduate Merit Award i pochodzę z zacofanego kraju”.

3.

„Jestem przyszłym lekarzem, studiuje medycynę, ukończyłam 3 kierunki i zamierzam ukończyć 2 kolejne, posługuję się 4 językami, pomogłam zgromadzić lokalnym organizacjom tysiące dolarów i pochodzę z wygwizdowa”.

4.

„Jestem lekarzem, uratowałem wiele żyć, powitałem na świecie wiele dzieci, pocieszyłem niezliczoną liczbę ludzi, dorastałem na ulicy, jestem w połowie afrykanerem, mój ojciec pochodzi z zacofanego kraju”.

5.

„Zamierzam zostać pielęgniarzem, jestem dwujęzyczny, otrzymałem studenckie wyróżnienie, pochodzę z wygwizdowa, a ludzie jak ja zawsze czynią Amerykę lepszym miejscem do życia”.

6.

„Jestem przyszłym psychologiem klinicznym, studentką i matką w jednej osobie, przewodniczę organizacji młodzieżowej, jestem certyfikowaną specjalistką od zdrowia psychicznego, posługuję się dwoma językami i pochodzę z zacofanego kraju”.

Reklama

7.

„Wychowałam się w obozie dla uchodźców, jestem studentką, przemawiałam przed United Nations, jestem aktywistką, pragnę zostać modelką i pochodzę z wygwizdowa”.

8.

„Jestem mentorką, pragnę zostać dziennikarką, piszę dla National Association of Black Journalists, jestem przewodniczącą African Student Association, pracowałam jako reporterka Daily Iowan, należę do South Sudanese Youth Congress, jestem pierwszą osobą w rodzinie, która ukończyła studia i pochodzę z zacofanego kraju”.

9.

„Jestem przyszłym lekarzem, studiuję medycynę, posiadam 3 tytuły naukowe, profesjonalnie gram w kosza i pochodzę z wygwizdowa”.

10.

„Należę do redakcji portalu BuzzFeed, ukończyłam college, mam cel w życiu, wiele podróżowałam i sporo się dzięki temu nauczyłam, jestem imigrantką z Haiti – tak, pochodzę z zacofanego kraju!”.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu