10 najzabawniejszych znaków, jakie kiedykolwiek zamieszczono w ogrodach zoologicznych.

Głównym zadaniem znaków umieszczanych w ogrodach zoologicznych jest ostrzeganie zwiedzających przed potencjalnym niebezpieczeństwem związanym z obecnością drapieżników i informowanie o zasadach panujących na terenie zwierzyńca. Okazuje się jednak, że mogą służyć także rozbawieniu przechodniów! Większość z nich niesie ze sobą cenne pouczenie – inne zostały zamieszczone jedynie w celu urozmaicenia spaceru wszystkim gościom, niezależnie od ich oczekiwań względem obserwowanych zwierzaków. Z pewnością każdy z tych znaków ma za sobą interesującą historię!

1.

„Prosimy, dbaj o swoje bezpieczeństwo. Nie stawaj, nie siadaj, nie wspinaj się i nie opieraj się o ogrodzenia. Jeżeli spadniesz, zjedzą Cię zwierzęta, a to może zaszkodzić ich zdrowiu. Dziękujemy.”

2.

„Spójrz przez otwór, by zaobserwować społeczne zachowania naczelnych.”

3.

„Proszę nie rzucać na ziemię niedopałków papierosów. Ryby pełzną do nich po nocach, a nam zależy na tym, żeby rzuciły palenie.”

4.

„Zwierzęta, które przerażą Twoje dzieci.
Zwierzęta, które ciągle śpią.
Zwierzęta, które się drapią (we wstydliwych miejscach).
Zwierzęta, których zapach Cię zabije.”

5.

„Tylko ci, którzy mocno wierzą w reinkarnację, mogą podjąć ryzyko i zbliżyć się do tygrysa.”

6.

„Oto jak widzą Cię tygrysy.”

Reklama

7.

„Proszę zachować ostrożność! Tygrysy kochają dzieci, ale dzieci są ciężkostrawne, więc proszę się nie zbliżać. Dziękujemy.”

8.

„Nie karmić.”

9.

„Ptaki wydalają średnio co 15 minut. Jak długo tu stoisz?”

10.

„Ostrzeżenie. Te zwierzęta są ekstremalnie niebezpieczne. Nie wychylaj się i nie siadaj na murze – dostarczamy niedźwiedziom wystarczająco dużo białka.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu