10 nieznanych faktów, które zmienią Twój sposób postrzegania świata.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy można jednocześnie oddychać i przełykać jedzenie? Albo czy da się mruczeć z zatkanym nosem? Odpowiedź na oba pytania brzmi: nie. Warto uświadomić sobie, jak wiele naukowych i obyczajowych prawd na temat człowieka i jego otoczenia wciąż pozostaje w sferze nieznanych większości z nas ciekawostek. Przedstawiamy zbiór informacji, które całkowicie zmienią sposób, w jaki do tej pory postrzegałeś swój świat!

1.

Zgodnie ze szwajcarskim prawem gatunki społeczne, takie jak świnki morskie, muszą posiadać stałego towarzysza. Posiadanie jednego osobnika jest nielegalne i równoznaczne ze znęcaniem się nad zwierzęciem.

2.

Za każdym razem, kiedy w indyjskiej wiosce Piplantri przyjdzie na świat dziewczynka, jej mieszkańcy zbierają się, by zasadzić wspólnie 111 drzew w celu uhonorowania jej narodzin.

3.

Każdego roku, 5 sierpnia laboratorium naukowo-badawcze, Curiosity Rover, świętuje swoje przybycie, śpiewając „Happy Birthday”. Samo sobie, samotnie. Na Marsie.

4.

Prawdopodobieństwo wypicia szklanki wody zawierającej cząstkę, która przeszła kiedyś przez dinozaura, wynosi 100%.

5.

FBI wierzy, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, które powinno być traktowane na równi z zabójstwem, podpaleniem, czy napaścią.

6.

Sowy hodują małe węże jak własne zwierzątka domowe.

Reklama

7.

Politycy tak często mylą Słowację ze Słowenią, że pracownicy ambasad regularnie wymieniają się między sobą korespondencją.

8.

Na Saturnie i Jowiszu spadają diamentowe deszcze.

9.

Kleopatra żyła bliżej wynalezienia iPhona niż zbudowania piramid.

10.

Mario uderza bloki ręką, nie głową.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu