10 postów na temat niepewności i lęków, które rozumie każdy człowiek zestresowany życiem codziennym.

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu odczuć z jakiegoś powodu lekki niepokój. W pewnych sytuacjach jest to całkiem naturalne. Gorzej, jeżeli każda potencjalnie stresująca sytuacja (a nawet wyobrażenie na jej temat) niesie ze sobą przytłaczającą ilość nieprzyjemnych odczuć. Zdarzają Ci się napady paniki, irracjonalnych lęków i niepewności? A może po prostu zbyt długo rozpamiętujesz sprawy, które wcale nie są tego warte? Jeżeli należysz do osób dotkniętych nerwicą natręctw lub innych niewinnych zaburzeń, które skutecznie zatruwają Ci życie, z pewnością doskonale zrozumiesz intencje autorów poniższych postów. Te drobne problemy naprawdę nie są niczym wyjątkowym i dotyczą większości z nas!

1.

„(ktoś się spóźnia)
Ja: Czy na pewno mieliśmy spotkać się o tej godzinie? Czy to jest właśnie to miejsce, w którym się umówiliśmy? Jest dzisiaj czwartek? Planowaliśmy to na czwartek? Czy ja tak naprawdę znam tę osobę? Czy ja na pewno istnieję? Istnieję?”

2.

„Pozdrawiam wszystkie miniaturowe ataki paniki, których doświadczam, próbując w sklepie wcisnąć resztę do portfela, zanim pojawi się za mną następna osoba z kolejki.”

3.

„Czy wy także czujecie się bardzo niespokojni w czasie weekendu, ponieważ wiecie, że słabo wykorzystujecie swój wolny czas i macie świadomość tego, ile produktywnych rzeczy można wówczas zrobić, ale nie przychodzi wam do głowy żaden konkretny pomysł, więc dalej siedzicie przy komputerze?”

4.

„Ja: Dobranoc.
Mózg: Pssst.
Ja: Co?
Mózg: Myślisz, że na co jesteśmy chorzy?”

5.

„Ja: Ten dzień będzie naprawdę udany.
Niepewność: (ta rzecz, którą zrobiłeś 5 lat temu)”

6.

„Obcy człowiek: W jakim stanie żyjesz?
Ja: Ciągłej niepewności.”

Reklama

7.

„To doskonale wyjaśnia moje życie. (odprężenie)”

8.

„Niepewność: Ok, ale co, jeśli…
Ja: Gościu, przerabialiśmy to wczoraj ze 100 razy i rozwiązaliśmy problem.
Niepewność: Ok, ale jeżeli spojrzysz na to z innej strony, jest jeszcze 20 innych powodów, dla których powinieneś się tym martwić.
Ja: …kontynuuj.”

9.

„Jestem naprawdę wyluzowany. Przejmuję się tylko dwiema rzeczami: opinią każdej osoby żyjącej na naszej planecie i miażdżącym psychologicznym ciężarem życia.”

10.

„Kiedy jesteś na imprezie i znasz tylko jedną osobę.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu