10 potężnych fotografii, które wygrały w konkursie „Visual Storytelling”!

Poznaj zwycięzców i finalistów konkursu The Independent Photographer „Visual Storytelling”, który odbył się w styczniu 2021 roku.

Od klasycznego dokumentu społecznego po wymyślne opowiadanie historii – sztuka wizualnego opowiadania historii obejmuje szeroki zakres możliwości, a my szukaliśmy artystów wizualnych, którzy chcieliby urzec i podzielić się swoimi historiami ze świadomością i przekonaniem.

Sędzią była amerykańska fotografka Nichole Sobecki, reprezentowana przez renomowaną agencję fotograficzną VII.

Nichole Sobecki jest fotografem i filmowcem mieszkającym w Nairobi w Kenii. Swoją karierę rozpoczęła w Turcji, Libanie i Syrii, koncentrując się na kwestiach regionalnych związanych z tożsamością, konfliktami i prawami człowieka. Nichole ma na celu tworzenie fotografii, które wymagają uwzględnienia życia reprezentowanych osób – ich radości, wyzwań, a ostatecznie ich człowieczeństwa. Wierzy, że wśród naszej zrujnowanej obecnej egzystencji dobrze opowiedziana historia może przebić się przez hałas, pogłębić empatię i zainspirować bardziej świadomy świat.

Fotografie Nichole otrzymały niezliczone nagrody i były wystawiane na całym świecie, w tym w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w Musée des Arts et Métiers w Paryżu. Z zamiłowania nauczycielka, prowadząca warsztaty i mówczyni, jest także współpracownikiem Everyday Africa, a jej prace są regularnie publikowane w National Geographic.

Gratulacje dla zwycięzców i finalistów!

1. Jack Lawson

2. Lorraine Turci

3. Jonathan Moller

4. Chloe Meynier

5. Gianluca Attoli

6. Berber Theunissen

Reklama

7. Simon Móricz-Sabján

8. Soo Burnell

9. Laura Pannack

10. Samantha Schwann

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu