Badania wykazują, że pozbycie się odruchu sprawdzania swojego telefonu czyni człowieka szczęśliwszym. To nie bezpośredni fakt wyłączenia smartfona sprawia, że odnajdujemy radość w tym, co robimy – odpowiedzialne jest za to nieporównywanie swojego życia z codziennością innych ludzi, zniekształconą przez obrazy, jakie oferują nam media społecznościowe. Tego typu bodziec może negatywnie wpłynąć na czas, jaki spędzamy z innymi oraz rozprasza nas w czasie pracy.
Ludzie spędzają obecnie więcej czasu, wpatrując się w ekrany telefonów, niż dawniej, oglądając telewizję. Przeskakiwanie z ekranu na ekran to tylko kolejny pretekst, by uniknąć aktywności fizycznej.
Doskonale wiemy, że spędzanie większości czasu przed ekranem komputera i telefonu w znacznym stopniu wpływa na pogorszenie naszego wzroku. Powoduje także bóle i zawroty głowy oraz problemy z kręgosłupem – mimo to większości z nas nadal trudno ograniczyć czas spędzany w ten sposób. Warto pamiętać o robieniu krótkich przerw, częstym mruganiu i zachowywaniu odpowiedniego dystansu od ekranu.
Smartfon sprzyja kontaktowi ze światem, ale rozprasza naszą uwagę w najbliższym otoczeniu. Życie jest krótkie i nie warto tracić czasu na fikcyjne istnienie z dala od tego, co dzieje się tu i teraz. Warto poświęcić więcej czasu rodzinie i przyjaciołom, którzy są tu dla Ciebie, nie dla zdobycia kolejnych like’ów.
Obawa przed utratą kontaktu z ludźmi za pośrednictwem telefonu zwana jest nomofobią. Dopóki czujemy się zależni od sprzętu elektronicznego, nigdy nie staniemy się w pełni wolni.
Jak często zdarzyło Ci się znaleźć w sytuacji, w której mógłbyś przysiąc, że ktoś do Ciebie dzwoni, choć w rzeczywistości nic się nie działo? Według badań na podobne złudzenia cierpi aż 89% studentów.
Pochylanie głowy do sprawdzenia telefonu w znacznym stopniu obciąża kręgosłup. Spędzanie 2-4 godzin dziennie w tej pozycji to niemal gwarancja jego uszkodzenia. Respektowanie przerw i wykonywanie ćwiczeń na wzmocnienie kręgosłupa może pomóc w uniknięciu podobnych efektów ubocznych, ale prawdopodobnie ich nie wyeliminuje.
Niebieskie światło ekranu smartfona zaburza działanie zegara biologicznego. Nieprzespane noce to także efekt podświadomej potrzeby ciągłego sprawdzania przychodzących wiadomości.
Żeby nie zaprzepaścić niepowtarzalnej i zupełnie niespodziewanej okazji, trzeba mieć oczy szeroko otwarte! Szansa na nieoczekiwaną znajomość lub nagły zysk znacznie spada, kiedy idziesz ulicą, wpatrzony w ekran swojego telefonu. Czasem, by czegoś doświadczyć, należy rozejrzeć się wokół siebie.
Nieprzespane noce, krzywy kręgosłup i siedzący tryb życia to niezbyt optymistyczna prognoza na przyszłość. Zdrowie to nie tylko kwestia naszych decyzji, ale warto pomóc mu w granicach naszych możliwości. Nawet z pozoru niewinne uzależnienie od telefonu może mieć na to ogromny wpływ!
Artystka Lizzo, laureatka nagrody Grammy, sprawiła, że internet huczy od opowieści o jej niezwykłej drodze…
Mamy nadzieję, że znajdziesz idealne prezenty dla siebie i swoich przyjaciół na naszej liście.
Ostatni występ legendy Hollywood wywołał poruszenie wśród fanów — nie z powodu aktorstwa, ale z…
"Kilka lat temu miałem okazję znaleźć opuszczony cmentarz autobusów zagubiony w środku lasu." - opowiada…
Huragan Helene był niszczycielski dla wielu ludzi i wszyscy radzili sobie z nim inaczej.
Wiele dzisiejszych poradników remontowych przekonało nas, że remont w naszych domach lub mieszkaniach jest łatwą…