10 wspaniałych jachtów, które będziesz mógł kupić jak juz zostaniesz miliarderem!

Jacht „A”

Największy na świecie żaglowiec należy do rosyjskiego miliardera – Andrey Melnichenko. Litera „A” pochodzi od pierwszej litery imienia jego żony – Alexandry. Ten jacht kosztuje ponad 300 mln dolarów. Zaprojektował go słynny projektant – Philippe Starck. Długość jachtu to 120 metrów. Na jachcie znajdują się 3 baseny, a także klub muzyczny.

„Sokół maltański”

Najszybszy jacht „Sokół maltański” jest podobny do pirackiego statku z XVIII wieku. Jednak w porównaniu do pirackiego statku jest wyposażony w inteligentny sprzęt, dzięki czemu może być sterowany przez jedną osobę. Podczas wakacji na jachcie goście znajdą wiele atrakcji. Mogą wybrać się na narty wodne czy pojeździć skuterami wodnymi. Wieczorami wyświetlane są filmy pod „gołym niebem”, które można oglądać popijając drinki. A wszystko to, „tylko” za 400 tysięcy dolarów tygodniowo.

„Streets of Monaco”

„Streets of Monaco” to tylko projekt. Możesz go zbudować, jeśli będziesz posiadał „jedynie” jeden miliard dolarów. Ten jacht to mniejsza replika Monako, może się tam znajdować kasyno, a nawet tor Formuły 1.

„Azzam”

W 2013 roku Azzam był największym jachtem na świecie i mierzył 180 m długości. Według plotek, właścicielem luksusowego jachtu jest Khalifa bin Zayed Al Nahyan, prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na pokładzie znajduje się helikopter oraz łódź podwodna. Na jachcie może przebywać łącznie 500 osób.

„Jazz”

Piękny jacht o dźwięcznej nazwie „Jazz” jest najszybszym jachtem na Ziemi. Został zaprojektowany przez Zaha Hadida. Powoduje on, że wszystkie gwiazdy posiadające klasyczne jachty umierają z zazdrości.

„Dubai”

Ten jacht należy do najdroższych, kosztuje „tylko” 350 milionów dolarów. Jest ozdobiony licznymi mozaikami, luksusowymi meblami, a także dziełami sztuki. Jacht należy do szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktoum, premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Reklama

„Skyback”

W porównaniu do innych jachtów, Skyback to jedynie dziecko. Jego długość to zaledwie 80 metrów. Jednak nic mu nie brakuje. Na pokładzie znajduje się kino, siłownia, SPA, a także basen. Może on zostać przykryty przeźroczystą kopułą, gdy nieco zawieje chłodem.

„Eclipse”

„Eclipse” to jeden z najbardziej luksusowych i najdroższych jachtów na świecie. Należy on do Romana Abramovicha, który doskonale wie, jak podróżować z klasą. Jacht posiada salę koncertową, kino, winiarnię i dwa baseny, w tym jeden, który zmienia się w parkiet. Na wyposażeniu można znaleźć 2 śmigłowce, 4 łodzie, 20 skuterów i okręt podwodny.

“Tropical Island Paradise”

“Tropical Island Paradise” to jacht dla tych, którzy pragną posiadać własną wyspę w tropikach, która dodatkowo może popłynąć wszędzie tam, gdzie chce tego właściciel. Jacht składa się z małych domków, drzew, wodospadu. Jacht ten jak na razie jest na etapie budowy.

“Palladium“

Futurystyczny jacht “Palladium“ jest własnością Mikhaila Prokhorova. Wystarczy przejść tylko koło bursztynowego zlewu, by już umrzeć z zazdrości. W 2010 roku “Palladium“ otrzymało nagrodę za najlepszy projekt.

No cóż, można tylko pozazdrościć…

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu