10 wyjątkowo nieprzyjemnych sytuacji, z jakimi spotkały się kobiety o sylwetce odbiegającej od normy.

Samoocena młodej kobiety w znacznym stopniu opiera się na opiniach ze strony jej najbliższego otoczenia – trudno więc dziwić się jej cierpieniu, gdy spotyka się z krzywdzącymi słowami nawet ze strony swoich rodziców. Dziewczyny, które dorastały narażone na uwagi odnośnie swojej niestandardowej figury, w większości przypadków potrzebowały lat, by pokochać swoje ciało i uodpornić się na wszelkie nieprzyjemne komentarze. Zachęcone przez inne internautki, postanowiły w końcu podzielić się swoją historią z całym światem za pośrednictwem Twittera. To powinno dać do myślenia autorom przykrych słów skierowanych dawniej w ich stronę.

1.

„’Dla dziewczynek cola dietetyczna, dla chłopców normalna.’ – na przyjęciu urodzinowym, kiedy miałam 10 lat.”

2.

„’Spójrzcie na to grube cielsko! Co za marnowanie potencjału ładnej buzi!’ – mój nauczyciel wf-u, kiedy miałam 8 lat, słyszała to cała klasa. Dzięki, trenerze Robinson!”

3.

„’Kiedy schudniesz, ktoś cię pokocha.’ – babcia.
Haha, mój chłopak kocha mnie taką, jaką jestem, a ważę cały czas tyle samo!”

4.

„‚Nie wiem, co zrobiłaś, ale wyglądasz teraz o wiele zdrowiej! Gratuluję zrzucenia tylu kilogramów.’ – kiedy zachorowałam na anoreksję.”

5.

„’Spójrz na siebie nago, a zrozumiesz, jaka jesteś gruba.’ – moja mama (jestem na lekach, przybranie na wadze to efekt uboczny).”

6.

„’Wszystkie dziewczyny wymiotują po jedzeniu.’ – mój lekarz, kiedy poprosiłam go o pomoc.”

Reklama

7.

„Nie masz odpowiedniej figury na skałki.”

8.

„Dziewczyny powinny być kształtne, a ty jesteś odrażająca. Potrzebujesz mięsa. To obrzydliwe.”

9.

„’Chłopaki nie chcą grubych dziewczyn. Musisz obniżyć standardy, bo będziesz miała wiele szczęścia, jeżeli jakiś chłopak chociaż cię polubi.’ – moja mama.”

10.

„’Wyglądasz odrażająco. Musimy kupić ci jutro nowe ubrania. Jest mi wstyd z twojego powodu.’ – moja mama, kiedy przytyłam 7 kg po pierwszym roku studiów.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu