10 wynalazków, w których istnienie byś nie uwierzył.

1. Przestarzały wynalazek pomagający w pływaniu.

Zadziwiające, że w ogóle ktoś wtedy chodził pływać. Lepiej byłoby zostać na suchym lądzie.

2. Jednokołowy motocykl.

Został wynaleziony w Niemczech w 1925 roku. Jego twórca chciał uczynić motocykle bardziej niebezpieczne i trudniejsze w prowadzeniu. Mimo tych udoskonaleń, jednokołowy motocykl nigdy nie zdobył popularności. Najwyraźniej świat nie był jeszcze gotów.

3. Drewniane kostiumy kąpielowe.

Zamysł był całkiem dobry, bo przecież drewno unosi się na wodzie, a to pomaga w pływaniu. Ale drzazgi w kroczu nie były zaletą.

4. Pływający rower.

Jeździsz rowerem nad jezioro? Teraz możesz także w nim pływać na rowerze. O ile jesteśmy dość pewni, że te duże białe kule utrzymają cię na powierzchni, to nie do końca wiemy czy te cienkie opony utrzymają cię na drodze.

5. Radio wózek.

Wózek ten został wynaleziony w 1921 roku dla zapracowanych mam. W zamyśle miał uspokajać dziecko, ale wygląda jakby było przeznaczone do zagłuszania dziecka.

6. Radio kapelusz.

Została wynaleziona w 1931 roku. Jako prekursor boom-boxa sprzedawał się świetnie. Niestety, prawie każdy kto to kupił został zaatakowany podczas podróży środkami publicznego transportu.

Reklama

7. Bardzo duża przyczepa.

Kemping w małej przyczepie można porówna do piekła. Dlaczego, więc następnym razem wziąć większą przyczepę. Na pewno nie prowadzi się tak źle jak to wygląda. Spędzanie wakacji na poboczu to prawie to samo.

8. Pianino dla obłożnie chorych.

Macie chorobę która uniemożliwia wam dostęp do zwykłego pianina? To niestety macie pecha bo już raczej takich nie produkują.

9. Okulary do czytania w łóżku.

Zostały wynalezione w Anglii w 1936 roku. Najwyraźniej czytanie w łóżku było wtedy dużo trudniejsze. Być może nie można było leżeć na boku? Albo międzywojenny brak poduszek wdawał się we znaki. Jakikolwiek był powód, z pewnością komuś te okulary się przydały.

10. Maska ochronna.

Choć przypomina maski średniowiecznych lekarzy lub mogła by służyć do zachowania antyspołecznego dystansu. To tak naprawdę ta maska ochraniała przed śnieżycą. Gdy ostre jak brzytwa płatki śniegu, pchane przez wiatr, ranią twoją twarz, wystarczy mieć taką maska i twoja delikatna skóra jest chroniona.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu