108-letnia kobieta wierzy, że sekretem długowieczności jest wybór psów zamiast dzieci!

W sercu Derbyshire niezwykła dusza niedawno dokonała kamienia milowego, który niewielu ma zaszczyt osiągnąć. Niekonwencjonalny sekret długowieczności Ady odkrywa czarujący aspekt jej osobowości.

Ada Daniel to mieszkanka Derbyshire, która niedawno obchodziła 108. urodziny i otrzymała ponad 300 kartek urodzinowych, w tym jedną od króla Karola III i królowej Camilli, potwierdzających jej niezwykłą długowieczność.

Ada, która swoje długie życie zawdzięcza posiadaniu psów, a nie dzieci, podzieliła się w wywiadzie swoim niekonwencjonalnym sekretem. Koordynatorka zajęć w domu opieki Kelly Goucher opisała Adę jako pełną życia osobowość i wspomniała, że Ada woli psy od dzieci, a zwłaszcza jej zamiłowanie do chartów.

„Kiedyś zapytałam ją, jaki jest jej sekret, a ona odpowiedziała, że chodzi o posiadanie psów, a nie dzieci.” – powiedziała Goucher. „Miała mnóstwo chartów. Mieszkała na Street Lane i wszystkie jej charty też nazywały się Street Lane.”

Wyczekując urodzin Ady, dom opieki, w którym przebywa, zainicjował na Facebooku akcję związaną z kartką urodzinową dla niej. W poście zachęcono życzliwych ludzi do przesyłania kartek, które pomogą Adzie uczcić jej 108. urodziny. Odzew był przytłaczający – następnego ranka napłynęło 135 wiadomości. Na wspólnym zdjęciu na stronie domu na Facebooku pokazano radosną Adę popijającą letni sok.

Urodzona w Ambergate w 1915 roku Ada poślubiła swojego zmarłego męża Percy’ego w 1944 roku w wieku 27 lat. Pomimo braku dzieci, para wiodła satysfakcjonujące życie aż do śmierci Percy’ego w wieku 73 lat. Ada trafiła do placówki opiekuńczej dopiero w wieku 103 lat, ciesząc się niezależnym życiem przez większość jej lat. Z raportów wynika, że Ada jest 65. najstarszą osobą w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu