11 rzeczy, ktore przewidzieli Simpsonowie.

1. Podsłuchujące NSA.

W scenie z Simpsons Movie z 2007 roku, Marge, Lisa i Bart są zbiegami jednocześnie próbującymi uratować Springfield przed zniszczeniem. Rozmawiając w pociągu o byciu poszukiwanym, Lisa ostrzega rodzinę by uważali co mówią. Marge jednak zapewnia, że nikt ich nie podsłuchuje, nie wiedząc, że NSA słyszy wszystko i planują ich aresztować na miejscu.

2. Smartwatch.

W futurystycznym odcinku z 1995 roku, narzeczony Lisy dzwoni używając swojego zegarka. Osiemnaście lat później, pojawiły się w sprzedaży pierwsze smartwatche jak Samsung Galaxy Gear czy Pebble.

3. Jedzenie z drukarek 3D.

W 2005 roku w odcinku „Future-Drama”, Marge robi zdjęcie Bartowi i Lisie. Pozornie zwykle zdjęcie z Polaroida zmienia się w ciasto z ich podobiznami. Dziewięć lat później, drukowanie jedzenia staję się tematem na każdej konwencji technologicznej.

4. GoPro.

W odcinku z 1994 roku „Homer and Apu”, program śledczy prosi Homera by założył kapelusz z zamontowaną kamerą w celu schwytania Apu sprzedającego zepsute jedzenie. Dwadzieścia lat później GoPro znajduje się kaskach wielu sportowców ekstremalnych.

5. Kamery inspirowane oczami robaków.

W innym odcinku z 1994 „Homer Badman”, media oskarżały Homera o zbrodnie której nie popełnił. Później oskarżenia wycofano i opublikowane listę korekt. Jedna z korekt mówiła o „robaku” na ekranie. Obecnie widać inspiracje z oczu insektów w soczewkach kamer.

6. Samojebki

W odcinku z 1992 roku „Separate Vocations”, Bart przypadkowo zostawia swoja samojebke wśród zdjęć Homera pożerającego ciasto Marge.

Reklama

7. Agencje śledzące obywateli.

W odcinku z 1997 „El Viaje Misterioso de Nuestro Jomer (The Mysterious Voyage of Homer)”, z podłodze widać przewody oznaczone NSA, CIA, FBI i KGB.

8. Google przejmujące świat.

W futurystycznym odcinku „Holidays of Future Passed”, Lisa przyznaje, że mimo że Google zniewoliło pół świata, nadal jest świetną wyszukiwarką. Chociaż Google jeszcze nie dominuje na światem, robi bardzo dużo by znaleźć się w każdym aspekcie naszego życia.

9. Autokorekta.

W odcinku „Lisa on Ice” z 1994 roku, Dolph próbuje zrobić przypomnienie na swoim Apple Newton – „Pobić Martina”. Po zapisaniu notki, urządzenie rozpoznało je jako „Jedz Matha”. Obecnie już od kilku lat zmagamy się z autokorektą w smart-fonach.

10. Video-rozmowy.

W futurystycznym odcinku z 1995 „Lisa’s Wedding”, rozmawiają ze sobą jeszcze przez telefony z tarczą posiadające ekrany.

11. Tłumacz płaczu.

W odcinku z 1992 „Brother, Can You Spare Two Dimes?”, Herb próbuje wynaleźć tłumacz dzieci. Mimo, że nadal to brzmi jak odległa wizja to takie urządzenie istnieje już od 2009 roku.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu