12 niezwykle rzadko spotykanych zawodów, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś.

Wielu z nas nie potrafi pogodzić się z wizją spędzania całego dnia za biurkiem i koncepcji 8-godzinnego dnia pracy w celu zarobienia konkretnych pieniędzy na życie. Czy pozostaje nam wówczas choć trochę czasu, by naprawdę żyć? Okazuje się, że istnieją sposoby na zdobycie niezbędnych pieniędzy bez konieczności tkwienia w nudnym zawodzie – wystarczy wykazać się odrobiną kreatywności i przekonać potencjalnych klientów, że naprawdę potrzebują Twoich usług. Będziesz zaskoczony, na czym potrafią wzbogacić się wybitnie pomysłowi ludzie – prezentujemy zbiór najbardziej oryginalnych profesji początku XXI wieku!

1. Profesjonalny przytulacz

Każdy z nas potrzebuje w życiu odrobiny czułości. Jeżeli narzekasz na samotność, możesz zatrudnić profesjonalistę, który zjawi się na każde Twoje zawołanie – oczywiście w swojej pracy ogranicza się jedynie do przytulania. Na relaks w objęciach obcego człowieka mogą pozwolić sobie tylko dobrze zarabiające osoby – jego stawka waha się od 60 do 80 dolarów za godzinę przyjemności.

2. Nurek na polu golfowym

Jeżeli uwielbiasz spędzać czas na świeżym powietrzu i całkiem nieźle sprawdzasz się w roli nurka, powinieneś rozważyć pracę dla zamożnych golfistów. Stawy na polach golfowych zawsze pełne są piłeczek, które tylko czekają na ratunek!

3. Tester jedzenia dla zwierząt

Zwierzaki to nasi przyjaciele, dlatego powinniśmy zadbać o to, by podawać im jedynie karmę z najwyższej półki. Kto za to odpowiada? Oczywiście smakosz, specjalizujący się w jedzeniu dla zwierzaków. To dzięki przedstawicielom tego oryginalnego zawodu możemy dziś wybierać spośród tak wielu kompozycji smakowych!

4. Zastępca kolejkowy

Nikt z nas nie lubi marnować czasu w oczekiwaniu na swoją kolej. Na szczęście jest na to sposób – można wynająć osobę, która za drobną opłatą poświęci swój czas na pilnowanie Twojego miejsca w kolejce i pozwoli Ci zająć się czymś znacznie bardziej produktywnym.

5. Tester łóżek

Zawsze marzyłeś o tym, żeby płacono Ci za spanie? Tak właśnie wyglądają realia osoby odpowiedzialnej za testowanie łóżek (materaców i poduszek) dla dużych firm i hoteli. Być może brzmi to jak praca marzeń, lecz w rzeczywistości wiąże się z narażeniem na spory dyskomfort, a nawet na drobne wypadki!

6. Doiciel węży

Jad węży pozyskiwany jest przez wyszkolonych specjalistów przede wszystkim w celu badań medycznych i produkcji antidotów. Doiciele węży zajmują się chwytaniem przedstawicieli określonego gatunku i pozyskiwaniem ich cennego jadu. To prawdziwi bohaterowie, którzy ratują ludzkie życia!

Reklama

7. Tester zjeżdżalni

Zabawa w parku wodnym to znacznie bardziej odpowiedzialne zajęcie, niż mógłbyś przypuszczać. Profesjonalny tester zjeżdżalni stale dba o to, by uwielbiane przez dzieci atrakcje były dla nich bezpieczne – kontroluje ilość wody i czas zjazdu, pozwalając nam na bezstresowe oddawanie się wakacyjnym rozrywkom.

8. Model części ciała

Nie musisz wyróżniać się urodą, by zostać odnoszącym sukcesy modelem – wystarczą piękne dłonie lub kształtne stopy, które doskonale prezentują się na zdjęciach. Zapotrzebowanie na atrakcyjne części ciała w świecie reklamy wciąż rośnie – okazuje się, że to o całkiem dochodowa profesja!

9. Zbieracz dżdżownic

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób świeże robaczki trafiają do sklepów dla wędkarzy? Nasze ogrody, parki i pola golfowe pełne są dorodnych dżdżownic – potrzeba jedynie kogoś, kto wybierze się na zbiory po zapadnięciu zmroku i dostarczy je rano do sklepu.

10. Teleturniejowy kaskader

Jeżeli kiedykolwiek oglądałeś „Nieustraszonych”, z pewnością pamiętasz, z jak szalonymi zadaniami musieli zmagać się uczestnicy programu. Skąd wiadomo, że są dla nich bezpieczne? Każde z wyzwań testowane jest w pierwszej kolejności przez całkiem dobrze zarabiających kaskaderów. Ryzyko się opłaca!

11. Nagi model

Podobno do nagości można przywyknąć – nawet w miejscu publicznym. Wystarczy podejść do sprawy jak profesjonalista i poświęcić swoje ciało dla sztuki. Nie tylko młodzi i piękni ludzie mogą zarobić na pozowaniu do aktów!

12. Tester chusteczek

Z pewnością zauważyłeś, że niektóre chusteczki higieniczne charakteryzują się przyjemną wonią, podczas gdy inne prawie całkiem pozbawione są zapachu. To nie przypadek, ale efekt pracy testerów, którzy dbają o zaspokojenie potrzeb konsumentów. Niestety, szansa na dołączenie do tej grupy specjalistów jest prawdopodobnie mniejsza niż szansa na zostanie światowej klasy chirurgiem.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu