12 tajemnic o postaciach Disneya, które tylko magiczne lustro Królewny Śnieżki może ujawnić!

W dzisiejszym świecie prawie nie ma nikogo, kto nie słyszał o przynajmniej jednej z postaci Disneya. Większość z nas dorastała z nimi, uważała ich za naszych bohaterów, a nawet płakała, gdy oni też płakali. Mijały lata, a my ceniliśmy te bajki jako piękne wspomnienia z przeszłości. Jednak być może będziemy musieli je dziś zmienić, ponieważ zapewniamy, że te historie kryły wiele tajemnic.

Kochamy postacie Disneya i ze względu na prawdziwą miłość zebraliśmy kilka faktów na temat tego wspaniałego fikcyjnego świata, o którym niewiele osób wie!

1. Prawdziwe imię Myszki Minnie to Minerva

2. Myszka Miki ma swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles

3. Film Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków otrzymał Oscara, wraz z 7 małymi statuetkami

Jest to jedna z najbardziej wyjątkowych nagród, jakie kiedykolwiek przyznała Akademia.

4. Imię Simby oznacza „lew”

Imiona pochodzą z afrykańskiego języka suahili: Nala oznacza prezent lub ukochany, Pumba to głupiec, Rafiki to przyjaciel, Shenzi to dziki.

5. Salvador Dalí i Walt Disney stworzyli razem krótki film

Dwóch wielkich architektów fantastyki XX wieku, Salvador Dalí i Walt Disney, rozpoczęło przygodę z surrealizmem i animacją w 1946 roku. W rezultacie powstał krótki film, który niestety trwał tylko 15 sekund, a następnie został odrzucony.

Jednak wiceprezes Disneya, Edward Disney, podjął pracę i wydał Destino w 2003 roku. Krótki, 6-minutowy film pełen sztuki musiał czekać ponad pół wieku na wyemitowanie.

6. Maui był zainspirowany dziadkiem Dwayne’a Johnsona, Wysokim Wodzem Peterem Maivia z Samoa

Reklama

7. Pierwszymi słowami Myszki Miki były „hot dogs”

8. Śpiąca Królewna jest jedyną księżniczką Disneya o fioletowych oczach

9. Tylko dwie postacie Disneya śpiewały ze swoimi wrogami

W Pinokiu z 1940 roku Pinokio śpiewał z lisem „Hi-Diddle-Dee-Dee-Dee”, a w 2013 roku w Krainie Lodu Anna śpiewała z Hansem „Love Is An Open Door”.

10. Trzy lata zajęło zespołowi 100 osób ukończenie filmu Miasteczko Halloween

Aby uzyskać jedną sekundę filmu, należało wykonać sekwencje 12 ruchów poklatkowych. Innymi słowy, 720 zdjęć trzeba było zrobić w ciągu 1 minuty i 43 200 w ciągu 1 godziny. Nie mogliśmy sobie wyobrazić, jak fatalny byłby błąd.

11. Dwie królowe, jedna korona

W opowieściach Disneya na ekranie pojawia się tylko jedna księżniczka koronowana na królową: Elsa z Krainy Lodu. Oczywiście w Atlantyda. Zaginiony ląd księżniczka Kida również zostaje królową, ale jej koronacja nie jest pokazana. Kida jest pierwszą księżniczką, która została królową, a Elsa pierwszą koronowaną na ekranie.

12. Pełne imię Myszki Miki to Michael Theodore Mouse

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu