12 znanych aktorów w towarzystwie kaskaderów, o istnieniu których nie miałeś pojęcia.

Całkiem prawdopodobne, że jedynie Jackie Chan nie korzystał w swojej karierze z pomocy dublerów, a wszystkie niebezpieczne sceny odegrał w filmach osobiście. Inni aktorzy, nawet równie silni jak Chris Hemsworth albo Dwayne „The Rock” Johnson, wolą ufać w tej sprawie swoim niezawodnym zmiennikom. Kaskaderzy nieczęsto mają okazję doczekać się zasłużonej sławy – na szczęście wizerunki choć niektórych z nich są dziś obecne w świadomości fanów zastępowanych przez nich aktorów. Przedstawiamy zdjęcia gwiazd u boku kaskaderów, którzy ryzykują życie, by nie narazić na szwank ich cennego zdrowia.

1. Chris Hemsworth i Bobby Holland Hanton

W celu osiągnięcia muskulatury Chrisa Hemswortha, Bobby Holland Hanton, jego dubler w „Thorze”, poświęcał na treningi 18 godzin w tygodniu.

2. Chris Pratt i Tony McFarr

Wygląda na to, że ci aktorzy stanowią całkiem zgrany duet – współpracowali już przy takich produkcjach jak „Strażnicy Galaktyki”, „Jurassic World” i „Pasażerowie”.

3. Johnny Depp i Theo Kypri

Mimo że do skoku oddanego w „Turyście” przygotowywał się sam Johnny Depp, dla bezpieczeństwa aktora w rzeczywistości oddał go kaskader Theo Kypri.

4. Natalie Portman i Sarah Lane

Natalie Portman zrzuciła prawie 10 kg, by otrzymać rolę w „Czarnym łabędziu”, lecz trudniejsze ruchy sceniczne mimo wszystko pozostawiła do odegrania profesjonalnej tancerce baletowej.

5. Tom Cruise i Michael McIntyre

Podczas pracy nad „Wybuchową parą”, to nie Tom Cruise, ale jego dubler podjął się wystąpienia w najbardziej ryzykownych ujęciach. Michael McIntyre znany jest w Wielkiej Brytanii także jako komik.

6. Dwayne „The Rock” Johnson i Tanoai Reed

Nawet sportowiec z prawdziwego zdarzenia, taki jak Dwayne Johnson, korzysta z usług kaskadera. Tanoai Reed wsparł aktora podczas pracy nad filmem „Sztanga i cash”.

Reklama

7. Penélope i Mónica Cruz

Od czego jest rodzeństwo? Na planie filmu „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” ciężarna Penélope Cruz została wsparta przez swoją młodszą siostrę, Mónicę.

8. Tom Hardy i Jacob Tomuri

W 2015 roku aktorzy mieli okazję współpracować na planie filmu „Legend”.

9. Margot Robbie i Ingrid Kleinig

Nie każdy utalentowany dubler jest mężczyzną – Ingrid Kleinig zastąpiła Margot Robbie podczas pracy nad takimi produkcjami jak „Legion samobójców” i „Tarzan: Legenda”.

10. Angelina Jolie i Eunice Huthart

Eunice Huthart to nie tylko oddana dublerka Angeliny Jolie, ale także jej bliska przyjaciółka i matka chrzestna jednego z jej dzieci.

11. Jennifer Lopez i Vanessa Vander Pluym

Vanessa Vander Pluym wytrwale zastępowała Jennifer Lopez podczas wszystkich niebezpiecznych scen, jakie nadarzyły się przy kręceniu serialu „Uwikłana”.

12. Lucy Lawless i Zoë Bell

Pamiętacie „Xenę: Wojowniczą księżniczkę”? Okazuje się, że to nie Lucy Lawless, ale jej nowozelandzka dublerka, Zoë Bell odpowiedzialna jest za jej najbardziej efektowne popisy!

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu