120 000 wstążek unosi się w pobliżu Bramy Brandenburskiej, aby uczcić 30-lecie jej upadku!

W czasie, gdy wydaje się, że mury między ludźmi i narodami są budowane z lewej i prawej strony, przypomina nam się również, kiedy mury zostały zburzone, a ludzie ponownie się połączyli.

9 listopada Berlin świętował 30. rocznicę pokojowej rewolucji i upadku muru berlińskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości była instalacja Patricka Shearna i jego zespołu Poetic Kinetics z kolorową sztuką ruchu składającą się ze 120 000 kolorowych wstążek z tkaniny.

Poetic Kinetics to doświadczony zespół projektowy i wykonawczy, który tworzy wciągającą i oszałamiającą sztukę. Grupa łączy różnorodne dyscypliny, aby stworzyć wyjątkowe, nieoczekiwane i niekonwencjonalne doświadczenie twórcze. Poetycka kinetyka znana jest z wielu gigantycznych instalacji. Kulturprojekte Berlin zwrócił się do Patricka Shearna i jego zespołu o stworzenie ruchomej rzeźby, która symbolizowałaby zjednoczenie narodu niemieckiego. Instalacja artystyczna zatytułowana „Visions in Motion” powstała przed bramą brandenburską w Berlinie, ciągnąc się od niej dalej.

Symbol jedności przyszedł w postaci 120 000 kolorowych nylonowych ripstopów i odblaskowych streamerów tkaninowych. Jedna czwarta z nich miała odręczne wiadomości – pozdrowienia, życzenia, wspomnienia i nadzieje – od samych Niemców i globalnej społeczności.

Do instalacji użyto około 3 km liny z ponad 1250 ręcznie zawiązanymi węzłami. Dzieło sztuki majestatycznie kołysało się na wietrze, tworząc piękną i wciągającą falę. Silniejszy podmuch obniżył falę na tyle, aby pochłonąć widzów i przechodniów.

Visions in Motions było częścią większego wydarzenia, Berlińskiego Tygodnia Festiwalowego, który odbył się w dniach 4–10 listopada. Odwiedzający mogli wziąć udział w różnych wydarzeniach, działaniach i wystawach w różnych historycznych miejscach, aby upamiętnić i uczcić 30. rocznicę Pokojowej Rewolucji i upadku muru berlińskiego.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu